'Üslup', doğru sözün cellatıdır!

27.06.2021         mail@canakkaleolay.com

Başlıktaki kısa ve etkili anlamına gelen veciz söz tam da Aziz Yıldırım için söylenmiş.

 

Fenerbahçe’de kongre sona erdi ama, seçimden iki gün önce eski başkan Aziz Yıldırım’ın egolarına mağlup olarak, Ali Koç hakkında sarf ettiği ağır ve hakaretamiz sözler, yalanır - yutulur gibi değildi. Nitekim, başkan Koç, bu ithamlara öyle yanıtlar verdi ki, bu kez Aziz Yıldırım’ın ağzı açık kalıp, abondone oldu.  Kulübü borç batağına sokan Yıldırım’ın esasen azalan prestijini de yitirdiğini söyleyebiliriz. Aziz Yıldırım’ın kavgacı bir yaklaşımla, şiddet gösterisi yaparak, koskoca Fenerbahçe başkanını tehdit etmesi, bekraunduna hiç, ama hiç yakışmadı.... Türkiye’de en çok kayıtlı üyeye sahip kulüp Fenerbahçe olağan genel kurulunu yaptı. Tek listeyle gidilen seçimde 6459 oy alan Ali Koç, yeniden başkanlığa getirildi. Sarı-Lacivertli camiaya hayırlı olsun. Bugün yeni Teknik Direktörünü açıklayacak Ali Koç, başarısızlıkla sonuçlanan geçen dönemden dersler çıkararak, icraat yapacak. Çıraklık ve kalfalık dönemlerini geride bırakan Ali Koç artık Kıdemli Başkan konumunda. Taraftarlarının hayal kırıklığına uğrayarak, geçirdiği son 7 sezona neşter vurmak zorunda. Bunun için de kadrosuna, yerli – yabancı kariyerlerini kanıtlamış, üst düzeyde futbolcuları dahil etmesi gerekiyor.

 

G.Saray ve Beşiktaş gerçeği

Sarı-Kırmızılı Kulübün delegeleri, ısrarla istedikleri Fatih Terim’i yeniden takımın başında görmek için, Burak Elmas’ı başkanlığa getirdi. Galatasaray’a  huzur geldi. Direkt başkana bağlı olarak görev yapacak Terim, şimdi hedeflediği kadroyu oluşturma çabasında. Büyük ölçüde de kuracak gibi. Eski başkan Mustafa Cengiz döneminde Galatasaray’ın bozulan akort ayarları yeni sezonda düzelecek. Terim, çoktandır böyle üzerine titreyen bir yönetimle çalışamadı. Şimdi her şey tamam. Artık, tüm sorumluluk tecrübeli hocada. Başarı da onun, başarısızlık da....

Beşiktaş’a gelince; Kulübünü çifte şampiyonlukla taçlandıran Sergen Yalçın’a hakkı olan para hemen verilmeliydi. Başkan Ahmet Nur Çebi, takımı yoktan var eden, 2 kupa birden kazandıran kişinin Sergen Yalçın olduğunu tam unutmuştu ki, Siyah-Beyazlı taraftarlar bunu sert biçimde hatırlattı. Kesenin ağzı açıldı. Sergen’e istediği verildi. Ama, üst düzey futbol aklına sahip olan Sergen’in de keyfi kaçtı. Şampiyonluklar onu fiziksel ve zihinsel açılardan yormuştu ki, bir de buna ruhsal çöküntü eklendi. Yaşanan sıkıntılara rağmen Sergen Yalçın, Beşiktaş’ta geleceğin teminatı olarak pırıl pırıl parlamaya devam ediyor.

 

         

VAR isyanı!

Süper Lig’de son 3 sezonda çarpık biçimde uygulanan Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin getirdiği rahatsızlıklar had safhaya ulaştı. Maçı yöneten hakem ile masa başında oturan VAR Hakemi arasında pozisyona dayalı görüş ayrılıkları pek çok müsabakanın skor ve neticesine doğrudan tesir etti, mağduriyetlere neden oldu. Şimdi ise Süper Lig Kulüpleri, yeni sezonda sahada görev yapacak hakemler ile VAR ve AVAR hakemlerinin ayrı ayrı isimlerden oluşmasını, maçı yöneten hakemlerin VAR ya da AVAR kadrolarında bulunmaması gerektiğini savunuyor. Devam etmekte olan Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da düdük çalan hakemlerin VAR ya da AVAR görevi yapmadıklarına dikkat çeken kulüpler, Serdar Tatlı başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu’nun da bu düzenlemeyi gecikmeksizin gerçekleştirmesini istiyor ve bekliyor. 


817

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER