16.07.2017         

Yeni Süper Lig hakemi Ali Şansalan basında yer alan haberlere istinaden bir basın açıklaması yaptı

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 07.07.2017 tarihinde ilan edilen 2017-2018 Sezonu Hakem ve Gözlemci Klasmanları değerlendirmesi neticesinde Süper Lig Hakemliğine terfi etmemi müteakip bir takım sosyal medya hesapları üzerinden servis edilen fotoğraflar 10.07.2017 tarihli Fanatik Gazetesinde ve Fanatik gazetesinin internet sitesi  www.fanatik.com.tr sitesi üzerinden “GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ HAKEM DÜNYASINDA O SKANDAL” başlığında ve “Hakem Ali ŞANSALAN’ın Skandal Görüntüleri” alt başlığı adı altında haber olarak yayınlanmış olup ayrıca bir köşe yazısında da bu konuya yer verilmiştir. 
Öncelikle ve önemle belirtmek istiyorum ki bu fotoğraflar iddia edildiği gibi yeni çekilmiş fotoğraflar değildir. 04.11.2012 tarihinde arkadaşlarım ile katıldığım bir kıyafet balosuna ait görüntülerdir. Kıyafet balosu olması nedeni ile üzerimde hakem forması bulunmaktadır. Bu büyük camianın içine yeni girdiğim ve yaşım itibari ile de bu tarz hareketlerin sonuçlarını tahmin edemediğim bir döneme aittir.
Bu görüntüler 4 sene önceki Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlularına iletilmiş görüntülerdir. Bu dönem de görevli Merkez Hakem Kurulu Üyeleri tarafından gereken uyarılar tarafıma yapılmış ve bu tarz bir durum kesinlikle tekrarlanmamıştır.
Sonuç olarak:
Habere konu olan fotoğrafların yeni fotoğraflar olmadığını, 2012 yılına ait fotoğraflar olduğunu, yayınlanan fotoğraf ve yapılan haber ile ilgili olarak yasal mercilere başvurmak sureti ile gereken girişimleri yapacağımı, kullandığım hiçbir sosyal medya hesabımın bulunmadığını beyan ederim.
Saygılarımla.
10.07.2017
Ali ŞANSALAN
Süper Lig Hakemi
 
Kaynak; 
Hakemin Sesi
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER