"Bu Yıl 1 Mayıs'ta Korku Duvarını Aşacağız!.."

28.04.2017         

Çanakkale'de işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs için, sendikalar tarafından etkinlikler düzenlenecek.

 Çanakkale’de gerekli başvuruyu yapan 1 Mayıs Tertip Komiteleri, 1 Mayıs Pazartesi günü saat 13.00`da Eski Salı Pazarı önünde toplanacak ve büyük bir yürüyüş gerçekleştirecek. 1 Mayıs öncesi, Morabbin Parkta bir stant açan Çanakkale Eğitim-Sen Şubesi, broşürler dağıtarak halka katılım çağrısında bulunuyor. Çanakkale’de 1 Mayıs’a olan katılımı arttırmak istediklerini söyleyen Çanakkale Eğitim-Sen Şube Başkanı Filiz Savaş; “Referandum devamında “Hayır’ı” gösterebilmek adına 1 Mayıs’a kalabalık olarak çıkmak istiyoruz. Bu nedenle 1 Mayıs’a kadar her gün burada stant açmaya karar verdik. Bildiriler dağıtıyoruz, hepsini halkımızı bilgilendirmek adına yapıyoruz.  Halkımıza kıdem tazminatı için, OHAL bahanesiyle grevlerin ertelenmesi için, demokratik bir toplu sözleşme düzeni için sokağa çıkın diyoruz ve 1 Mayıs’a davet ediyoruz” diye konuştu. 

 
“Hayır’ı güçlendirmek adına sokaklarda olacağız”
Çanakkale’de önceki yıllarda 1 Mayıs etkinliklerinde katılımın az olduğunu söyleyen Savaş ayrıca; “Önceki senelerde halkı davet ediyorduk ama katılımı çok güçlü yapamıyorduk. Çünkü baskı, zulüm ve saldırılar o kadar yüksek ki insanlar korkuyordu. Halkımız korkuyla yönetildiği için sokağa çıkma endişesi yaşıyor. Ama bu yıl 1 Mayıs’ta bu korku duvarını aşacağımızı düşünüyorum. Hepimiz “Hayır’ı” güçlendirmek adına sokaklarda olacağız” dedi.  
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER