`Bu çocukların güvenliği çok önemli, karanlıkta gidip gelmesinler`

22.12.2016         

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eğitime destek amacı ile yürüttüğü okul ziyaretleri kapsamında, dün Arıburnu İlkokulu ve İstiklal İlkokulu`na ziyarette bulundu. Başkan Gökhan okul ziyaretlerinde, bir çok veli, öğretmen ve öğrenci tarafından tepki ile karşılanan kış saati uygulaması ile ilgili değerlendirmesinde bulundu. Çocukların karanlıkta okula gitmesine değinen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konunun çözülmesi gerektiğini belirterek; `Yazık, bu çocukların güvenliği çok önemli. Karanlıkta gidip gelmesinler.` dedi.

 21 Aralık`ı geride bıraktık, yani yılın en uzun gecesini... Karanlığın günün büyük bölümünü kapladığı günde okula bu karanlık saatler sırasında gitmek zorunda kalan öğrenciler var. Geçtiğimiz gün de bu olayı "Karanlıkta okul çilesi!" başlığı ile gazetemize taşımıştık. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İstiklal İlkokulu ziyareti sonrasında kendisine yöneltilen "Çocukların karanlıkta okula gitmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna yönelik değerlendirmede bulundu. Ülke saatinin değişmese bile eğitim başlama saatinin değiştirilebileceğini dile getiren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuşmasının devamında konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Gökhan; "Yarım saatlik bir değişim çocukları karanlıktan kurtarabilir. Bugünden itibaren zaten günler uzayacak... Anne babaların getirdiği öğrencilerde sorun yok da tek başına gelen her çocuk şu anda bir sıkıntı. Onun için evden çıkışın aydınlığa gelmesinde fayda var. Onu Milli Eğitim çözmeli diye düşünüyorum. Bunun kararı Sayın Valilerde. Onlar bir çalışma yaparlar. Bu sadece bu sene ile ilgili değil ileriki zaman için de iyi olur. Aslında bizim tüm mesaileri değiştirmemiz resmi dairelerin mesaisini de değiştirmek gerekir.  Çünkü anne-baba çalışıyor. O bakımdan onları da dikkate almak zorundayız. Çözülmelidir. Yazık, bu çocukların güvenliği çok önemli. Karanlıkta gidip gelmesinler." şeklinde konuştu.

 
Okullara kitap ve defter
Öte yandan Arıburnu İlkokulu ve İstiklal İlkokulu`na düzenlediği ziyaretler sırasında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, okulların talepleri doğrultusunda Çanakkale Belediyesi`ne bildirilen 65 adet kitabı okul kütüphane görevlilerine teslim etti. Gökhan, her iki okulda da birinci sınıfları ziyaret ederek çocuklara "Ben de otobüse biniyorum" isimli kitap ile defter dağıttı. İki okulda da öğretmenler odasını ziyaret eden Gökhan okul müdürlerinin, öğretmenlerin ve okul temsilcisi öğrencilerin taleplerini dinleyerek, talepleri yerine getirmeye çabalayacaklarını ifade etti. Ayrıca İstiklal İlkokulu`nda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan`a plaket verildi. 
(Atilla Akın)

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun