`Çanakkale marka kent`

13.09.2017         

AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale evi `inde açılan `Heykel Resimler` sergisinin açılışını yaptı.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, AKP Merkez ilçe başkanı Hüseyin Babacanoğlu ile birlikte sergi açılışına katılan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, sergi sahibi Sıdıka Kocaoğlu’dan sergi ve bu güne kadar yaptığı eserler hakkında bilgi aldı. Açılışta kısa bir konuşma yapan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan;” Öncelikle sergi açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Çanakkale’miz bir marka kent bu kentin marka değerini arttıran her türlü adımı, her türlü çalışmayı desteklemek yanında yer almak bizim en büyük görevimiz. Bu gün farklı bir sergiyi açmak ve ardından gezmek için bir aradayız ben tüm Çanakkalelilerin bu imkanı değerlendirmesini bu güzel çalışmayı görmesini ümit ediyorum emeği geçenleri kutluyorum. Burada zihinsel çalışmanın daha ötesinde yürek çalışması var onu görüyoruz ellerinize sağlık tebrik ediyorum” dedi. Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer” Bu sergi bir sanat sergisi burada bulunmaktan büyük onur duyuyoruz. Düşünce ifade etmenin çok önemli bir aracı sanat sizleri tebrik ediyor çalışmalarınızın devamını diliyoruz” dedi. 

Sıdıka Kocaoğlu kimdir?
Sergiyi açan Sıdıka Kocaoğlu, 2003 tarihinde Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi`nde kişisel sergisini açtı . Kültür Bakanlığı İller Fuarı`na 2004`te davetli sanatçı olarak katıldı . 2005 yılında yine Ankara Hediyelik Fuarına katıldı. Çanakkale Kolin Otel açılışında 4 ay süreli kişisel sergisi görülebildi.18 Mart Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Otelinde Turizm Haftası Etkinlikleri çerçevesinde davetli olarak 7 gün süreli eserleri sergilendi. Büyük Çekmece Kültür ve Sanat Festivaline davet edildi ve Barış Manço Müzesi`nde eserleri bir hafta süreli sergilendi. Çanakkale Savaş Alanları içinde bulunan Bigalı Köyü 19.Tümen Müzesi`nde gerçek insan boyutunda Savaş Anları maketleri sürekli sergi olarak izlenebilmekte. Türkiye’nin bir çok ilinde eserleri özel bir organizasyon şirketi ile halka sunuldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından davetli sanatçı olarak Ankarium Kongre Merkezi`nde Gençlik Haftası Etkinliklerine Çanakkale Kara Savaşları koleksiyonu ile katıldı.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER