"Gerçek darbecilerden bir an önce hesap sorulmalıdır"

17.07.2017         

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı adına gerçekleştirilen 15 Temmuz yıldönümü çelenk sunma töreninde konuşan Nejat Önder, "15 Temmuz ardından 20 Temmuz OHAL sarayın darbesi gerçekleştirilmiştir. Kılıçdaroğlu kontrollü darbe dediği zaman ayağa kalkan bir kesim var. Destan diye nitelendirdiğiniz bugünde panolara asılan afişler ne kadar ciddiyetten uzak olduğunuzu göstermektedir. Gerçek darbecilerden bir an önce hesap sorulmalıdır" dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na 249 şehit adına çelenk sundu. Hafta sonu Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk sunma törenine Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Belediye Başkanvekili Mehmet Soylu, CHP İl Başkanı Nejat Önder, CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, sivil toplum kuruluşları ve partililer katıldı. Tören, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş’ın Atatürk Anıtı’na 15 Temmuz Şehitleri için çelenk sunmasıyla başladı. Ardından törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.Türkiye Cumhuriyeti’nin, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından canları pahasına büyük fedakarlıklarla korunduğunu belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş,  Çanakkale’nin de düşmana geçit vermeyen 250 bin şehidin yattığı topraklar olduğunu ifade etti. Karakaş; ”Şehitlerimizin kanıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bugüne kadar darbelerden ve darbe girişimlerinden büyük yara almıştır. 15 Temmuz darbesi de bunlardan biridir. 15 Temmuz gecesi ülkemiz büyük bir uçurumun kenarından dönmüştür. 15 Temmuz 2016 gecesi, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere devletimizin bütün kurumlarına sızmış olan FETÖ mensuplarınca yapılan darbe girişiminin yıldönümünde bu girişimi yapanları ve buna fırsat hazırlayan herkesi bir kez daha açık ve kesin bir dille lanetliyorum” açıklamasında bulundu. 

 
“CHP darbelerden en çok zarar gören partidir”
Törende konuşan CHP İl Başkanı Nejat Önder ise FETÖ’nün hain darbe girişimini bir kez daha lanetlediklerini belirterek, “15 Temmuz ardından, 20 Temmuz OHAL sarayın darbesi gerçekleştirilmiştir. Kılıçdaroğlu kontrollü darbe dediği zaman ayağa kalkan bir kesim var. En önemlisi de bu dönemde, sarayın darbe döneminde FETÖ terör örgütü elamanlarını uzaklaştırıp yeni elemanları devlet kurumlarına yerleştirdiniz.  Destan diye nitelendirdiğiniz bugünde panolara asılan afişler ne kadar ciddiyetten uzak olduğunuzu göstermektedir. Türk ordusu ayaklar altına alınacak şekilde bu denli ciddiyetten uzak bir şekilde afişler astınız. Amerikalı bir askeri afişinize taşıdınız. Gerçek darbecilerden bir an önce hesap sorulmalıdır. CHP olarak darbelerden en çok zarar gören bir partiyiz” dedi.  Konuşmaların ardından meydanda Atatürk Anıtı önünde partililer tarafından hatıra fotoğrafı çekildi. 
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER