"Sonucun şaibeli olduğunu evet diyenler de biliyor..."

11.05.2017         

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale'nin köylerine yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Öz köy ziyaretleri kapsamında Çanakkale ve ilçe köylerinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Öz, ziyaretlerde yaptığı konuşmada referandum sonuçlarına değinerek; "Hayır oyu veren vatandaşlarımız kadar evet oyu veren vatandaşlarımızda, sonucun şaibe ile belirlenmesinden rahatsızlık duyduklarını ve hayır sonucunun kazanan, evet sonucunun halkımızın gözünde kaybeden olduğunu dile getiriyorlar" dedi.

 CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale ve ilçe köylerine yaptığı ziyaretlerde referandum sonucuna değindi. Öz, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı köy ziyaretlerin kapsamında, Çanakkale Saraycık ve Sarıcaeli, Lapseki Güreci, Yenice Çal köyü, Çan Kulfal, Durali ve Karakoca ile Eceabat İlçe merkezi, Kilitbahir Alçıtepe ve Behramlı köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Öz ziyaretlerde yaptığı konuşmada; “Ülke gündeminin ekonomi olması gerekirken gündemi Anayasa değişikliği ile meşgul eden iktidar Ülkemize zaman kaybettirmiştir. Milletimiz tüm yetkilerin bir kişide toplandığı Anayasa değişikliğine ‘hayır’ dediğini fakat İktidar tarafından, baskı altına aldığı kurumların kanunsuz kararları ile referandumu halkımızın nezdinde şaibeli hale getirmiştir.  Vatandaşlarımızın referanduma yüksek katılım oranı göstermesi ve çıkan hayır oyları demokrasimize sahip çıkma mücadelemizin en büyük destekçisi olmuştur. Referandum sonucu ‘hayır’dır. Fakat YSK ‘ya tam kanunsuz karar aldıran İktidar, hukuk mücadelemizin de önünü tıkamak istemektedir. Hukukun üstünlüğü gerçek sonucu ortaya çıkardığında, bütünleşen hayır oyları ile birlikte yarınlarımız bir kişi için değil milletimiz için tahsis edilecektir” dedi.

 
“Bu seçim meşru değildir”
Öz, referandumda evet diyenlerin de sonuçların meşruluğunu sorguladığını ifade ederek; “Gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinde, hayır oyu veren vatandaşlarımız kadar evet oyu veren vatandaşlarımızda, sonucun şaibe ile belirlenmesinden rahatsızlık duyduklarını ve hayır sonucunun kazanan, evet sonucunun halkımızın gözünde kaybeden olduğunu dile getiriyorlar. YSK`nın kendisini Anayasadan üstün görmesini kabul etmediklerini ve referandum sürecindeki ziyaretlerimizde hemşerilerimiz, neden hayır dememiz gerektiğini anlattığımızdaki haklılığımızın, gün yüzüne çıktığını söylüyorlar. Çünkü YSK‘nın böyle bir karar alamayacağının, Anayasada mühürsüz oyların geçersiz olacağı hükmünün açık olduğunu bildiklerini söylüyorlar. Bu da ne kadar haklı bir mücadele verdiğimizi göstermektedir” dedi. 
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER