‘liyim…

02.10.2015         gemici@yandex.com

Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı: “Kasımpaşalıyım.” Ardından Aydın Doğan’ın “Kelkitli olduğunu öğrendik. Ve bir gece yarısı tivitiyle Devlet Bahçeli açıkladı. “Karagümrük…”

 Kasımpaşa, Kelkit, Karagümrük… Hepsi de “K” ile başlıyor. Ne olmuş ben de Kangırlılıyım… Konsepte uyuyorum yani… Bir umut ışığı var hala… Yalnız Cemal Seddülbahirli. Hiçbir konsepte uymuyor… Keddükbahirli olsaydı olabilirdi.

Seçime 30 gün kalmış hala alfabenin “K” harfinde debeleniyoruz…

CHP’nin seçim bildirgesi öncekinden daha etkili olacağını sanıyorum. Özellikle “Bu seçim bildirgesini gençlere adıyoruz. Gençler yarının umududur. Ama gençler bugünün de ortaklarıdır. Baskıya karşı direnen, özgürlüğü savunan gençlere adıyoruz bu seçim bildirgesine. ‘Ali İsmail’lere, ‘Özgecan’lara adıyoruz bu seçim bildirgesini.”

Gezi Direnişine yaptığı gönderme hedefi bulacaktır…  

Hatta benim gençlik önerim daha etkiliydi… Her seçim bölgesinde birinci sırayı 25-30 yaş arasından gençlerden seçerdim. Meclise girecek 50-60 genç iktidarda da olsa, muhalefette de olsa Türkiye’yi daha güzel günlere sürüklerdi… Kırklı yaşlarını yaşayan hatta ellili yaşlarını yaşayan siyasetçi arkadaşların hala kendilerini Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit’le karşılaştırarak “genç siyasetçi” nitelemesini kullanmalarına hayret ediyorum.

Evet, CHP gençleri keşfetti… Bu iyi bir nokta… Pasolig’i kaldırma vaadine tam not! Lise ve Üniversite öğrencilerini unutmadı. Askerleri es geçmedi. Öğretmenleri, memurları, işçiyi, işsizi hatırladı…

Mazot 1.50’iydi 1.80’e revize etti. Yandaş basın hemen altını çizdi. Seksen dakikalık konuşmadan aldığı tek bölüm... “30 kuruş zam yaptı demeye getirdiler. Mayıs ayında dolar kaç liraydı şimdi kaç lira? Kim yaptı doları “paranın efendisi” diye…

Neyse… Öyle ya da böyle bir seçim var… Belki 1 Kasım’da belki daha sonra ama seçim olacak! Seçim sonucu ne çıkar bilmem (Tabi ki, bir fikrim var.) Sonuç ne çıkarsa çıksın bugünden daha iyi olacağını söyleyebilirim.

Aslına bakarsanız 8 Haziran’da yitirdiğimiz, kaybettiğimiz güzel günleri bu sefer kaybetmemek umudunu taşıyorum. Zaten ilk aydınlanmadan sonra güneşi hiç yitirmeyeceğimize eminim.

Eylül bitti, Ekim de biter… Kasımda pastırma yazı başlar. Belki bir torik basarız… Kışa aydınlık gireriz…

Sonrası daha çok özgürlük ve demokrasi olur… Ve mutlaka kesintisiz barış…

-geMici-

gemici@yandex.com

BATI-feneri ÇAKMAYA DEVAM EDİYOR…  


964

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun