"10 Kasımlar artık yas değil Atatürk'ü anlama günleridir"

12.11.2017         

CHP İl Yönetiminin düzenlediği alternatif anma törenine Başkan Gökhan, milletvekilleri ve CHP'li üyeler ile birlikte katıldı.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü için gerçekleştirilen resmi anma töreninin ardından CHP İl Örgütü ve STK’lar tarafından alternatif tören düzenlendi. 

Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için düzenlene resmi törenin ardından CHP İl Örgütü ve STK’lar tarafından alternatif tören düzenlendi. Törene CHP Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Nejat Önder, Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş ile CHP üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. Milletvekilleri Erkek ve Öz, Başkan Gökhan ile parti yöneticileri ve STK temsilcilerinin çelenk bırakması ile başlayan törende İl Başkanı Nejat Önder konuşma yaptı. 10 Kasım’ın yas değil artık Atatürk’ü anlama günü olduğunu belirten Önder; “Yarattığı değerler ile her zaman gurur duyduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 79’uncu yılında onu her zamankinden daha iyi anlama ve hatırlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Dünyamızda yaşanan hızlı değişimleri doğru okuyabilmemiz ve anlamlandırabilmemiz için dün olduğu gibi bugünde tarihi rehberliğine ihtiyaç duymaktayız. Bu sebeple Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunu ve hangi temel ilkelere dayandırıldığını sürekli hatırlamamız gerekmektedir. Bu çerçevede Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini ön görülerini ve tesirlerini iyi bilmemiz önem arz etmektedir. Milli bağımsızlık ve hâkimiyet ilkelerinin Cumhuriyetimizin temel ilkesi olma noktasında Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının verdiği kahramanlık mücadelesini ve bu mücadele ile biten ve olgunlaşan yüksek milli şuurun bulunduğuna hiç şüphe yoktur. Atatürk gibi düşünmek ve Atatürk gibi güven ve sabırla milli bağımsızlığı milli şuura dönüştürecek adımları atmaya devam ettiğimiz sürece geleceğimiz daima bir güvence altında olacaktır. Bundan böyle 10 Kasımlar hüzün ve yas tutma günleri değil Atatürk’ü daha iyi anlayabilme ve yaşayabilme günleridir” dedi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER