"20 Haziran 2021 tarihinde baskın erken seçim olabilir"

09.02.2021         

Seçim çalışmaları kapsamında Çanakkale'ye geldiğini belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, 20 Haziran 2021 tarihinde Türkiye'de bir baskın erken genel seçim olacağını var saydıklarını söyledi. Akalın yaptığı açıklamada; "20 Haziran 2021 tarihinde Türkiye'de bir baskın erken genel seçim olacağını var sayıyoruz ve yine zor koşulları da dikkate alarak partimizin bu seçime tek başına gireceğini var saymak suretiyle seçim sandık hazırlığında bulunma kararı aldık" dedi.

İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avukat Tolga Akalın, dün İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı`nı ziyaret ederek basın açıklamasında bulundu. Akalın yaptığı açıklamada 20 Haziran 2021 tarihinde Türkiye`de bir baskın erken genel seçim olacağını var saydıklarını ve bunun için çalışmalara başladıklarını söyledi. İktidarın her referandum sonrası Genel seçimlere gittiğine dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın yaptığı açıklamada şunları söyledi; " İyi Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçim hazırlık çalışmalarımız kapsamında Çanakkale ilimize bir çalışma toplantısı yapmak üzere hem il divanımız hem ilçe başkanlarımız ve seçim işlerinden sorumlu il, ilçe başkan yardımcılarımızla beraber bir çalışma toplantısı yapmak üzere geldik. İyi Parti Seçim İşleri Başkanlığı, Türkiye`de bugün hâlihazırda 195 bin 784 bildiğimiz cezaevi sandıkları ve gezici sandıklar dâhil olmak üzere tüm sandıklarda üyelerinden ve sandığın mümkün mertebe yetki çevresi içerisindeki üyelerinden sandık temsilcileri tayin etmek ve bu kapsamda bir teşkilatlandırma oluşturmak için bir karar aldı. Bu karar kapsamında da yola çıktık."
"Seçim sandık hazırlığında bulunma kararı aldık"
Akalın; "20 Haziran 2021 tarihinde Türkiye`de bir baskın erken genel seçim olacağını var sayıyoruz ve yine zor koşulları da dikkate alarak partimizin bu seçime tek başına gireceğini var saymak suretiyle seçim sandık hazırlığında bulunma kararı aldık. Bunun için de tüm teşkilatlarımızı ziyaret edeceğiz. Hem il bazında hem daha sonra ilçeler bazında da başkan yardımcılarımızla birlikte ziyaret edeceğiz. İYİ Parti`nin, Tüm Türkiye`nin, tüm hattındaki sandığa en derinlemesine ve en hakiki şekilde nüfus etmesini temin edeceğiz. Seçmenin sandığa olan inancını arttıracak, seçmenin siyasete ve sandığa olan inancını geliştirecek her türlü yol, yöntem ve tedbirleri de teşkilatlarımızla birlikte alacağız. Ben de bu kapsamda Çanakkale İl Başkanlığımızı ziyaret ettim" dedi. 
"Baskın erken seçimi bekliyoruz"
"Türkiye`de iktidarın kendine uygun koşulları oluşturduğu dönemde, tıpkı 2018`de yaptığı gibi, bir baskın erken seçimi bekliyoruz. Meselenin ikinci yönü şudur; bu hazırlık esasen bizim açımızdan, Türkiye`de uzun dönemli bir iktidar hazırlığı. Allah nasip ederse, milletimizin de teveccühü ile iyilerin iktidarının zemin taşları bu çalışmalarla döşenecek. Uzun dönemli, nitelikli, cumhuriyetin kurucu değerlerini içselleştirmiş ve bunu geliştirme azim ve kararlılığını gösteren bir siyasi kadronun iktidar yürüyüşüdür aynı zamanda bu seçim hazırlıkları. Buna canı gönülden inanıyoruz. Genel başkanımızın bu sürecin sonunda Cumhurbaşkanlığı makamıyla hem partimizi hem Türkiye`yi taçlandıracağına inanıyoruz. Milletin bu teveccühü bizden esirgemeyeceğini görüyoruz. Sokakta her günkü gelişmeler bunu defaatle bizim önümüze koyuyor. Bu anlamda istikrarlı, bilinçli Türkiye`yi bölerek yönetme stratejisini kendisine şiar edinmiş bir iktidarın her türlü tahrik zeminine rağmen Türkiye`yi ve Türk milletini de bütünleyerek, toparlayarak ülkeyi yönetme azim ve kararını da ortaya koymuş bir siyasi hareketiz. Türkiye önümüzdeki dönem, bir iktidar değişikliğine uğrayacak, bunun ana talibi biziz."
(Atakan Alkış)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale'nin iki patronu!
25.02.2021    5001
On Numara - Yusuf Eroğlu
22.02.2021    758