"Afet Eğitim Yılı"nda ilk eğitim basın mensuplarına

03.03.2021         

2021 yılı, "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak belirlenerek tüm illerde başlatılan "Afet Eğitim Seferberliği" kapsamında ilk eğitim basın mensuplarına verildi. Eğitim kapsamında AFAD İl Müdürlüğü tarafından Kolin Otel'de düzenlenen eğitime AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı katıldı.

2021 yılı, aile, okul ve iş yerlerine yönelik afete hazırlığın önemi, yaşam çevremizdeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri ve ilk 6 saatin önemi, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları gibi birbirinden farklı konu başlıklarındaki eğitimlerle vatandaşlara ulaşılması hedeflenerek, "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak belirlendi. 2021 yılı, "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak belirlenerek tüm illerde başlatılan "Afet Eğitim Seferberliği" kapsamında ilk eğitim basın mensuplarına verildi. Basın mensuplarına verilen eğitime katılan AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı "Afet Eğitim Seferberliği" hakkında bilgilendirmelere bulundu. Toplantıda ayrıca, basın mensuplarına afet anında neler yapılması gerektiği ile ilgili sunum gerçekleştirildi. 
Eğitim kapsamında, afetlerin neler olduğu, afet anında neler yapılması gerektiği, tehlike anında nasıl davranılacağı, kişinin önce kendisinin sonra çevresinin nasıl daha güvenli hale getireceğini içeren eğitimler düzenli olarak yapılmaya başlanırken, AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı, AFAD Eğitim Uzmanı Erkan Sadi Uysal`ında katıldığı toplantıda, basın mensuplarına detaylı bir bilgilendirme ve sunum yapıldı. Toplantıda ayrıca afet eğitimleri için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü`ne, telefon ve e-mail ile müracaat edilebileceği belirtildi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale kan kırmızı
08.04.2021    6073
Nejat Önder 'darbesi!'
08.04.2021    1629
EURO 2021'de maçlar ve seyirci
11.04.2021    1134
Hastane var... Personel yok!
08.04.2021    846