"Akbabalar" tek tek Türkiye'de

14.03.2022          Değerli Okurlarım;

Dünyayı dizayn eden güçler, Kovid 19 ile dünyayı seyreltemediler. Yani nüfusu düşüremediler dünyanın ve B planına geçtiler. Ukrayna tetiğine bastılar ve dünyanın sınırları yeniden çizilecek gibi görünüyor fakat bu çizgilerin kalemi Türkiye’de, Ankara’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde.

Türkiye şuan ortada. Ukrayna’ya dost, Putin’e dost. Putin’e dost olmasaydı iyiydi. Ankara’nın ortasında büyükelçi, bir Türk polisi tarafından vurulmuş. Rusya sessiz kalacak öyle mi? Hadi oradan! Onun için Putin-Erdoğan dostluğu var ama bir de Kırım yarası var aramızda. 34 bordo bereli şehit edildi. Kanları Putin’in elinde ve bunun bir hesabı olacak. Şimdi Erdoğan için bir de seçim sınavı var. Bu sınavı geçmek için bir hamle yapacak çünkü Erdoğan kaybederse müttefikleri de kaybedecek. İngilizler, ABD’liler ve Fransızlar 20 yıl önce de desteklediler, şimdi de mecburlar fakat şimdi bir mecburiyetleri daha var. O da Rusya mevzusu çünkü şuan Avrupa’da lider yok. Sadece sistem var. Kapıdaki ülkeler hariç 27 ülke var. İngilizler birlikten ayrıldı fakat aynı gemideler ve liderleri yok.

Merkel vardı fakat zamansız ayrıldı görevden. Bu yüzden şuan göçmen kuşlar gibi teker teker geliyorlar Türkiye’ye. Amaçları bizi savaşa ve ambargoya sokmak. Erdoğan, henüz Joe Biden ile ilk görüşmesinde 40 yeni uçak ve F16’ların organizasyonunu yaptı. Aslında bu İsrail tarafından yapılır. İsrail cumhurbaşkanı boşuna gelmedi buraya. Arapların ipi elimde ve F16’ları da biz hallederiz demeye geldi. Artık halkın hiç bir şeyden haberi olmadığı için, bizler halk olarak anca başımıza bir iş gelirse biliriz. Rusya sizce dış işleri bakanını çözüm için mi yolladı Antalya’ya? Bizi önemsediğini göstermek, biz de diğerlerine katılmayalım diye bize göz kırptı. Madem bizi dinliyor, masadan bir anlaşma çıkarsaydı ya da bizi seviyorsa petrolü bize yarı fiyatına versin. Yapamaz çünkü bize güvenmiyor. Sadece güveniyor gibi davranıyor.

Bu kadar lider boşuna mı geliyor ülkemize? Her gün üç beş tane devlet gelmese de telefonla görüşüyor Erdoğan’la. Ukrayna ve Rusya savaşıyor, döviz bizde yükseliyor. Bu nasıl bir iştir? Yahu Rusya ve Ukrayna bizim paramızla mı savaşıyor? Bize biri anlatsın, belki bilmediğimiz bir şey vardır. Paramız neden düşüyor?  2023 seçimine güçlü girsin diye, ABD ve AB ülkeleri Erdoğan’ın etrafında görünecek. CHP komünist bir parti olduğu için, Putin ve Çin’in yüzünden dışlanacak ve 6 benzemez ittifakı bozulacak hesapları yapılıyor. Biden başladı gaz vermeye. İki dış işlerinin buluşması bile diplomatik başarı demeye başladı. Ne başarısı? Ne oldu, barış mı oldu?

Olan şu ağalar; cebimizden masraf yaptık,  organizasyon şirketlerine bolca paralar kazandırdılar. Barış var mı? Yok. Ateş kes var mı? Yok. Rusya geri mi döndü? Yok… Başarının adı nedir söyler misiniz? Sıfır, elde var sıfır… Bizi F35’ten attılar mı? Attılar ve projenin ortağı olmamıza rağmen bize ambargo uyguladılar. Elimizdeki F16’lara yedek parça vermeyeceğiz dediler. Şimdi ne istiyorsunuz? Etrafımızdaki terör örgütlerinin hepsini silahlandırdınız. Kanımızı döktürdünüz. Türk parasını çöp ettiniz. Hala ne istemeye geldiniz? Elimizde ne kalmış ki yüzünüze sürelim? Var mı bir trilyon dolarınız bize verecek? Var ise gelin, ne halt edecek isek hep beraber edelim. Elinizi taşın altına sokun. Suriye’yi vurdunuz, 10 milyon Suriyeli burada. Irak’ı vurdunuz, üç beş milyon burada. Libya’yı vurdunuz, sayısını bile bilmediğimiz kadar buradalar. Afganistan’dan kaçtınız, yıllardır kullandığınız Afgan generaller, hükümet ve askerleri bize yapıştırıp kaçtınız. Korkak kaplumbağalar sizi… Sizin kanınız kırmızı, bizim ise beyaz sanki. Putin 16 bin Müslüman, paralı savaşçı gönderdim diyor.

Bundan böyle nükleer silah kimde var ise tüm dünya birleşir, nükleer silahları yok eder. Dünya, halkların ortak dünyasıdır.

200 tane devlet başkanı, şirketlerin oyuncağı değildir. Biz sizi seçmesek, siz kimsiniz? Kim tanır sizi?

Halk, şirketlerden  almaz ise kaç gün ayakta kalırlar?

Çöker giderler.

Halkı küçük gören, yok olmaya mahkumdur.

Ölümlüsünüz, bilin istedim.


1765

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER