"Ben ben" demeyi bırakın vatanı kurtarın!...

30.03.2022          Değerli Okurlarım; Bence Kemal Kılıçdaroğlu tarihe geçmeye çalışıyor. İktidara gelebilir ise bir yüz yıl daha cumhuriyeti kurtarır. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti yaşatmak adına, elinden geldiğince altılı bloğu bir arada tutmaya çalışıyor.

 

Maalesef her partide mutlaka vurguncu ve yalakalar var. Var olmaya devam edecektir. Mesela altılı parti liderleri yanlış yolda çünkü bir türlü yekvücut olamıyorlar. Bunun sebebi ise şakşakçı, yalaka belediye başkanları ve parti meclisleridir. Nereden mi çıkardım? Mesela Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya parti toplantısında bizim adayımız Kemal Kılıçdaroğlu diye bağırdı, durdu.  Kılıçdaroğlu kendini aday gösteremiyor mu? Ey böcek! Sen bu zeka ile nasıl koca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı oldun? Neden önce memleket demiyorsunuz? Bu ben benlerden ne zaman kurtulacaksınız? Biz olmadan avucunuzu yalarsınız. Nedir bu ben benler? Halk yerle bir olmuş, ekonomi çökmüş. Ekonomi Bakanı ‘’Türk lirası, düşebilecek en son noktaya düşmüş. Korkacak bir şey yok.’’ diyor.  Sen ve senin gibiler yaptınız. Paramızı puldan aşağı düşürdünüz. Şaşaalar ve lüks kurbanı ettiniz çevrenizi. Onca uçak hangarlarda neden yatıyor? Bir iki tane yetmiyor mu? Aklınızdan ne geçiyor bunu bilen var mı? FETÖ’cü bölücüler kaçar iken ordunun helikopteri ile Yunanistan’a kaçmadılar mı? Neden vurulmadı? Bu kadar mı basittir bu işler? Mesela Bülent Turan ne dedi? “Çanakkale köprüsünden geçmeden verilmesi vatandaş için ekstra bir imkandır.’’ Bunu açıklasın biri bana. Bu nedir yani? Ne anlama geliyor? Arabam yok, köprüden geçmeden bana bir imkanmış. Arabası olmayanlar, hem arabamız yok hem geçmeden bize neyin imkanı oluyormuş? Bunu biri tercüme etsin bize. Belki biz anlamıyoruz. Zekamız mı bitti?

 

Biri çıkıyor ‘’Ekonomi düşebileceği en dip noktada. Korkmayın.’’ der. Biri çıkar ‘’Köprüden geçmeden vermek vatandaşa bir imkandır.’’ der. Biri çıkar “Bu 6 parti konuşma metnini, hangi büyük elçiye gönderdiniz?’’ der. Sağlık Bakanı çıktı; “Maske ve PCR teste gerek yok.” dedi. Ailemin tamamı grip oldu. Kovid 19 semptomları var. Ağrısı olsun, sızısı olsun… Sağlık bakanının kendi hastanesine tedavi için başvurdum ve bu 3 hastaneden de negatif çıktık. 2 ay önce Kovid olduklarında bundan daha hafif geçirdiler. Önceki hastalığımızda mı yoksa bu defaki hastalığımızda mı doğru söylenmedi?

 

Yani artık bizimle daha fazla oynamayın. Bunun sebebi muhalefet… Memleket yangın yeri, ne karar verdiğiniz belli. Nasıl hareket edecekseniz belli. Mesela, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP’ye geçse ne olur? Bence hiç bir şey olmaz. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu AKP’ye geçse ne olur? Sıfır katkı olur. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal geçse AKP’ye, keza aynı. Burada dört beş puan zorlarsa Saadet Partisi, İYİ Parti’nin baraj sorunu yok, CHP zaten bu planın lokomotifi… Uzatmanın anlamı yok. Bir an önce karar verin, çıkın meydanlara.

 

Bu saydığım partiler Millet İttifakı’nda. Belki AKP’den oy koparabilir. Seçimin kritik partisi HDP’dir.

 

Boş işlerle uğraşana kadar, bir an evvel karar vereceksiniz. Her partinin boyu posu belli. Küçük partiler kendilerine çok güveniyorlar ise seçime girer. Önce vatan, sonra siz beyler, bayanlar. Önünüzde hayati bir seçim var. Ya var olmaya devam edeceksiniz ya da yok olacaksınız. Bu seçimi de kaybederseniz bu halk bir daha yüzünüze bakmayacak. Ben ben ben demeye devam ederseniz, zaten benler iktidarda, size ne gerek var? Bunun bilinci ile mücadele ederseniz, çocuklarımızın geleceği kurtulur. Artık kimsenin hata yapma lüksü yoktur. Mesela bu beşli firmaların üzerine giderse muhalefet, hakikatler ortaya saçılacaktır. Kim ne yemiş, ne içmiş, ne kadar kötüye  kullanmış görevini, yetkisini çıkar ortaya. Medya susuyor,  üç beş medya bu işlerin üzerine gidiyor. Onlarda bir nevi iktidar için, sanki halkın nabzını tutuyor.

 

Bilerek ya da bilmeyerek…

 

İktidar medyası sürekli propaganda yapıyor. Muhalefet medyası da her şeyi anlatıyor. İktidar bakıyor, halkın yarısı her şeyi biliyor ama konuşmadan öteye geçmiyor.

 

Aman diyor, halk duydu ses yok.

 


1644

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER