"Bizim için asıl patron, müşteridir"

11.07.2019         

Pamukkale Turizm, Çanakkale'de hizmete başlamasının 4'üncü yıldönümü dolayısıyla Çanakkaleli vatandaşlara lokma ikramında bulundu. Konuyla ilgili gazetemiz Çanakkale OLAY'a değerlendirmede bulunan Pamukkale Turizm 10'uncu Bölge Müdürü Ali Öztürk; "Çanakkaleliler bizi sevdi, biz de Çanakkalelileri. Bizim için asıl patron, müşteridir" dedi.

 Pamukkale Turizm, Çanakkale’deki hizmet sürecinin 4’üncü yıldönümünü kutluyor. Pamukkale, 4’üncü yıldönümü dolayısıyla İskele Meydanı’nda Çanakkaleli vatandaşlara lokma ikramında bulundu. Pamukkale Turizm 10’uncu Bölge Müdürü Ali Öztürk, Pamukkale Turizm’im Çanakkale’deki 4’üncü sezonunu gazetemiz Çanakkale OLAY’a değerlendirdi. Kendileri için asıl önemli olanın müşteri memnuniyeti olduğunu ifade eden Öztürk, bu yüzden Çanakkale’de en çok tercih edilen firma olduklarını belirtti. Olmazsa olmazlarının müşteri memnuniyeti olduğunu söyleyen Pamukkale Turizm 10’uncu Bölge Müdürü Öztürk; “En iyi araçlarla, eğitimli, deneyimli personelle hizmet vermek istiyoruz. Personellerimiz diğer firmalardan iş kanununun ön gördüğü her konuda faydalanıyor. Bizim zaten en büyük çabamız, müşteriye iyi hizmet vermek, müşteriyi memnun etmek. Zaten bizim olmazsa olmazımız, müşteri memnuniyetidir. Bize göre müşteri, gerçek patrondur, müşteri olmazsa biz de olmayız. Müşteri, bizden kaynaklanan bir memnuniyetsizlik karşısında biletini başka bir firmadan alırsa, en üst kademeden en alt kademeye kadar sorumlu olan kişiler işten çıkartılır” dedi.


“Olmazsa olmazımız, müşteri memnuniyetidir”
Pamukkale Turizm 10’uncu Bölge Müdürü Ali Öztürk; “Bugün Pamukkale’nin Çanakkale bölgesinde hizmete başlamasının 4’üncü yıldönümü. Dolayısıyla İskele Meydanı’nda ikramda bulunmak, halkımızla iç içe olmak istedik. İkramlarımızı her yıldönümünde düzenli olarak yapıyoruz. Biz, ulusal bir firmayız ama Çanakkale bölgesi, gerek tarihi yapısı itibariyle, gerek coğrafi yapısı itibariyle olsun çok önem verdiğimiz bölgelerden bir tanesidir. Halk bizden memnun, biz de halktan memnunuz, zaten verdiğimiz hizmetle halkımıza layık olmaya çalışıyoruz. Aslında hizmetimiz, Türkiye genelinde standart, her yerde aynı hizmeti veriyoruz. Fakat burası küçük bir bölge olduğu ve insanların bir birini yakından tanıması dolayısıyla hizmet göz önünde oluyor. Biz de kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz. Sektörümüz, gerçekten çok zor bir süreçten geçiyor, maliyetler çok yükseldi. Yani buradan karşıya bir otobüs geçirmek 210 liraya mal oluyor. Bir aracın kilometrede yaktığı yakıt, 1,60 liraya denk geliyor ve biz bu araçlarla yalnızca 37 yolcu taşıyabiliyoruz Zaten otobüslerimiz her zaman da dolu olmuyor. İkramlarımız var, servis hizmeti var, dolayısıyla gittiğimiz her yer maliyet. Maliyetler bir derece zorluyor ama biz kesinlikle kusursuz hizmet vermeye çalışıyoruz. En iyi araçlarla, eğitimli, deneyimli personelle hizmet vermek istiyoruz. Personellerimiz diğer firmalardan iş kanununun ön gördüğü her konuda faydalanıyor. Bizim zaten en büyük çabamız, müşteriye iyi hizmet vermek, müşteriyi memnun etmek. Zaten bizim olmazsa olmazımız, müşteri memnuniyetidir. Bize göre müşteri, gerçek patrondur, müşteri olmazsa biz de olmayız. Müşteri, bizden kaynaklanan bir memnuniyetsizlik karşısında biletini başka bir firmadan alırsa, en üst kademeden en alt kademeye kadar sorumlu olan kişiler işten çıkartılır. Ayda yaklaşık 60 bin kişiye hizmet veriyoruz, yılda 700 bin yolcuya hizmet veriyoruz. Sadece Çanakkale’de geçirdiğimiz süre içerisinde yaklaşık 2 milyon 800 bin vatandaşımıza ulaştık. Sektör içerisinde Çanakkale’de çıtayı yükselten biziz. Bizim gelmemizle diğer sektör çalışanlarının da müşteriye karşı ilgisi, hoşgörüsü arttı. Tabi ciddi, kaliteli bir rakip gelince diğer firmalar da kendisini toparladı. Bu da Çanakkale için kalitenin artması anlamına gelir” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Biga'da karantinaya devam...
16.09.2020    1693
Gökçeada Projeleri onaylandı
16.09.2020    1476