"Bu millet bu devlet yıkılmaz!"

27.12.2021         

Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 2013'te yaşanan 17-25 Aralık kalkışması ile ilgili açıklamada bulundu. Makas açıklamasında; "İçeriden ve dışarıdan türlü kumpas ve oyunlar düzenleyenler artık anlamalılar ki bu millet bu devlet yıkılmaz!" dedi.

Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 2013`te yaşanan 17-25 Aralık kalkışması ile ilgili açıklamada bulundu. Makas açıklamasında; "Terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü`nün (FETÖ) tarafından 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde emniyet ve yargı içindeki militanları harekete geçirilerek, hükümetimizi devirerek, devletin tüm kurumları ele geçirilmeye çalışıldı. Montajlı tapeler ve ses kayıtlarıyla, yasadışı delillerle başlatılan soruşturmalarla, kumpas dosya ve fezlekeler kullanılarak, birçok kişi gözaltına alındı, bazıları ise tutuklandı" dedi. 
 
Makas açıklamasında; "Nihai amaçları karanlık operasyonlarıyla AK Parti hükümetini devirerek, devlet kadrolarını tamamen kontrol altına almak olan terör örgütü ülkemize ve milletimize zarar vermeyi hedefledi. 2015 yılında yapılan iki seçimde de zafer kazanan Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz güven tazeleyerek, milletimizin gücünü arkasına aldı. Yine 15 Temmuz 2016`da askeri darbe girişiminde bulunan terör örgütü FETÖ, 248 insanımızı şehit etti. 15 Temmuz sonrası ortaya çıkan gerçekler, tüm kirli oyunlarını ortaya çıkardı. FETÖ gibi terör örgütlerinin militanları, milletimize, devletimize ve vatanımıza gözü dönmüşçesine zarar vermekten geri durmuyor olsalar da, 15 Temmuz`da nasıl milletimiz tankların önünde durduysa bugünde, yarında milletimiz devletinin yanında ve arkasındadır. İçeriden ve dışarıdan türlü kumpas ve oyunlar düzenleyenler artık anlamalılar ki bu millet bu devlet yıkılmaz!" dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER