"Bugün Kazdağları iftiralarını atanlar yarın susacaklar"

15.08.2019         

AKP Çanakkale İl Örgütü, Kurban Bayramı dolayısıyla Çanakkale merkez ve ilçelerde partililerle bir araya geldi. Çanakkale Öğretmen Evi'nde partililerle bir araya gelen AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale yapılan en büyük yatırımlardan birisi olan 1915 Çanakkale Köprüsü'ne değinirken, Kazdağları hakkında da konuştu. Turan; "Köprüyü istemeyenler, bugün sustular. Bugün Kazdağlar iftiralarını atanlar da yarın susacaklar" dedi.

 AKP Çanakkale İl Örgütü, Kurban Bayramı dolayısıyla partililerle bir araya geldi. AKP İl Örgütü, ilk olarak Çanakkale merkezde, Eceabat’ta, Bayramiç’te, Ayvacık’ta ve Ezine’de partililerle bir araya geldi. Çanakkale Öğretmen Evi’nde yapılan bayramlaşma programına AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ve partililer katıldı. AKP Grup Başkanvekili Turan, bayramlaşma programı kapsamında  partililere hitap etti. Grup Başkanvekili Turan, AKP’nin 18’inci kuruluş yıldönümüne değinerek; “Sonuç olarak ‘bugün var, yarın yok’ dediler, ‘Uzun boylu bir adam var, yarın yorulur’ dediler ama 18 yıl geride kaldı ve 18 yıldan beri bu millet bizi baş tacı yaptı. Aldığımız derslerle beraber tekrar bir 18 yıllık hikayeyi hep birlikte yazacağız. Çünkü biz, bu millete yanlış yapmadık, yalan söylemedik” dedi. Turan, ayrıca 1915 Çanakkale Köprüsüc ve Kazdağları’na da değindi. Turan, konuşmasında; “Köprü buranın tarihi, turizmi, ekonomisi demek. Köprü bittikten sonra uluslararası turizm firmaları, tarım firmaları birçok olanaktan faydalanmasından dolayı buraya gelecek. Köprüyü istemeyenler, bugün sustular. Bugün Kazdağlar iftiralarını atanlar da yarın susacaklar. Çünkü dertleri çevre değil. Ağaç kesimine karşı olan adam, ağaç kesimi başlarken ‘hayır’ der. Ağaç kesimi bitmiş, toprak sıyrılması bitmiş, büyük bir alan düzlenmiş ama eylem yapmak beyefendinin şimdi aklına gelmiş. Burada hesap çevre değil. CHPliler dahil Çanakkalelilerin büyük çoğunluğu bu oyunu gördüğü için destek vermiyor” dedi.

“CHP’liler dahil Çanakkalelilerin büyük çoğunluğu bu oyunu gördüğü için destek vermiyor”

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “Birkaç gün sonra Ak Parti’mizin kuruluş yıldönümü. Tam 18 yıl geride kaldı. Bayrama denk gelmesinden dolayı tören yapmayacağız ama sonrasında bir tören yapılacak. Sonuç olarak ‘bugün var, yarın yok’ dediler, ‘Uzun boylu bir adam var, yarın yorulur’ dediler ama 18 yıl geride kaldı ve 18 yıldan beri bu millet bizi baş tacı yaptı. Bazen orası kaybedildi, burası kaybedildi diye üzüntü hissediyorum. Sakın! Bir üzüntüye tenezzül etmeyin. Yanlış yapan Ak Partili bizim Ak Partilimiz toparlarız. Fakat biz 4 yıl daha kesintisiz Ak Parti iktidarıyla beraber bu ülkeyi yöneteceğiz. Bazen ufak bir tökezleme, çok daha güçlü adım atmanın aracısı olabilir. Aldığımız dersle beraber tekrar bir 18 yıllık hikayeyi hep birlikte yazacağız. Çünkü biz, bu millete yanlış yapmadık, yalan söylemedik. Meclis kapandığından bugüne kadar Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte köy köy, ilçe ilçe gezmeye devam ediyoruz. Şehrimiz büyüyor, ülkemiz büyüyor. Önümüzdeki 4 yıl seçimsiz olduğundan dolayı da daha çok çalışmayı ekstra görev biliyoruz. O yüzden temiz ve kesintisiz 4 yılı hizmet dönemi olsun, polemikten, gerginlikten uzak olsun diye çok büyük mesai harcıyoruz. Köprümüzü planladığımız şekilde yapmaya devam ediyoruz. O köprü buranın tarihi, turizmi, ekonomisi demek. Köprü bittikten sonra uluslararası turizm firmaları, tarım firmaları birçok olanaktan faydalanmasından dolayı buraya gelecek. Köprüyü istemeyenler, bugün sustular. Bugün Kazdağlar iftiralarını atanlar da yarın susacaklar. Çünkü dertleri çevre değil. Ağaç kesimine karşı olan adam, ağaç kesimi başlarken ‘hayır’ der. Ağaç kesimi bitmiş, toprak sıyrılması bitmiş, büyük bir alan düzlenmiş ama eylem yapmak beyefendinin şimdi aklına gelmiş. Burada hesap çevre değil. CHPliler dahil Çanakkalelilerin büyük çoğunluğu bu oyunu gördüğü için destek vermiyor” ifadelerini kullandı. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Corona servisinden kaçtı!
09.08.2020    889