"ÇOMÜ'yü layık olduğu yere getirmek bizim görevimiz"

11.07.2019         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantında Dekan Prof. Dr. Ekrem Şanver Çelik, fakültenin öğrenci ve personel rakamları, akademik performansları, yayınları ile bölümlere ilişkin notlar, gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Dekan Prof. Dr. Ekrem Şanver Çelik, akademik ve idari personelin katıldı. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi toplantı salonunda yapılan akademik kurul toplantısında Dekan Prof. Dr. Ekrem Şanver Çelik, fakültenin öğrenci ve personel rakamları, akademik performansları, yayınları ile bölümlere ilişkin notlar, gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantı, Rektör Prof. Dr. Murat’ın öğretim üyelerinden gelen dilek ve temennileri dinlenmesi ile devam etti.

Türkiye’de deniz bilimleri alanının kesinlikle genişletilmesi ve desteklenmesi gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Murat, özellikle ÇOMÜ’nün bu alanda çok iyi bir potansiyeli olduğunun altını çizdi. Rektör Prof. Dr. Murat, başarılı olabilmek için, birlikte çalışmanın ve üretmenin önemine değindi. Prof. Dr. Murat; “Dünyada bu kadar güzel bir konuma, imkana sahip ülke sayısı azdır. Ülkemiz farklı özelliklere sahip denizlerle çevrili, aynı zamanda değişik su kaynaklarına da sahip bir ülke. Bu kadar farklı sulara sahip bir ülkenin bu alandaki bilimsel çalışmalarının çok daha fazla desteklenmesi gerekir. Bu alanda o kadar muazzam konular var ki günümüzde en fazla araştırma yapılabilecek alanlardan biri deniz bilimleridir. ÇOMÜ’yü layık olduğu yere getirmek bizim görevimiz. Kaptan köşküne bizi çıkardılar ama bu gemiyi birlikte yürüteceğiz. Bu gemiyi devirmeden, hasara uğratmadan en güzel şekilde limana ulaştırmamız gerekir. Bunun için herkesin desteği önemlidir” dedi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER