"Çanakkale Ortaokulu" 5'inci kez Çanakkale ile buluştu!

13.04.2018         

Kıbrıs'ın Gazimağusa kentinde bulunan Çanakkale Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale'ye geldiler. Buradaki Cumhuriyet Ortaokulu ile kardeş okul olan Gazimağusa Çanakkale Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale'de Belediye Başkanvekili Mehmet Soylu'yu ziyaret ettiler.

 Kıbrıs’ın Gazimağusa kentinde bulunan Çanakkale Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale’ye düzenledikleri ziyaretin ilk gününde Çanakkale Belediye Başkanlığını ziyaret ettiler. Kıbrıslı öğrencileri, Belediye Başkanvekili Mehmet Soylu karşıladı. Çanakkale Ortaokulu Müdür Vekili Ertuğrul Aktu, Çanakkale’ye düzenledikleri ziyaret hakkında açıklama yaptı. Çanakkale Ortaokulu’nun Cumhuriyet Ortaokulu ile 5 yıldır kardeş okul olduklarını söyleyen Müdür Vekili Ertuğrul Aktu; “İki okul da 5 yıldır ‘kardeş okul’ olarak aralarında gezi düzenliyorlar. Buraya her yıl farklı öğretmenlerle 10 öğrenci geliyor. Çanakkale’de olmak çok güzel bir duygu ve buradan ayrılırken de o duyguları taşıyacağız. Burada toplam 4 gün kalacağız. Vatanın nasıl vatan olduğunu, buralara gelirken neler aşılarak gelindiğini çocuklarımıza anlatmak istiyoruz. Öğrencilerimiz de burayı gezerek bunları daha iyi görecek ve anlayacaklar. Bir de kültür kaynaşması oluyor. Burada Çanakkaleli ailelerde kalıyorlar. Bizim çocuklarımızın da burada artık kardeşleri var” dedi.

Çanakkale Belediyesinden sonra Troia’yı ziyaret edeceklerini söyleyen Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Vekili İbrahim Engel; “Kıbrıs’tan gelen öğrencilerimizle Valimizi ziyaret ettik, Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Biz, Cumhuriyet ortaokulu olarak Troia’ya da bir gezi düzenledik. Kıbrıs’tan gelen öğrencilerimiz ile Troia’ya ziyaret edeceğiz” dedi. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER