"Çarklar dönmeye devam ediyor"

21.09.2022         

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Biga'da iş yeri açılış programına katıldı. Vatandaşlarla bir araya gelen Turan, "Gümüşçay ve Karabiga beldelerimizdeki doğalgaz çalışmaları başta olmak üzere Biga'mız için de hemen her konuda belediyelerimize destek olmaya, halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz" dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, kentte ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Kentteki ziyaretleri kapsamında Merkez`de Yalı Camii`nde gerçekleştirilen Ahi ikramına katılan Turan, Biga`da da iş yeri açılış törenine katıldı. Turan Ahilik ikramının ardından, "Ahilik, Selçuklu`dan Osmanlı`ya, Osmanlı`dan günümüze kadar uzanan, sadece ticari faaliyetlerin değil toplumsal ilişkilerin düzenlenmesi anlamında da önemli bir yeri olan çok köklü bir oluşumdur. Görünürde, esnaf ve sanatkârların kendileri ve halka olan ilişkilerinde düzenleyici kurum olarak öne çıksa da Ahilik, maddi ve manevi anlamda kültürel ve ahlaki değerler üzerine kurulu yapısı ile yüzyıllardır sektöre rehberlik etme konumunda olan bir teşkilatlanmadır" ifadelerine yer verirken, Biga`da gerçekleşen açılış töreninde ise "Şehrimizin her köşesinin sahip olduğu gibi bizler için ayrı bir değere sahip olan milli mücadelemizin en önemli kentlerinden, Mehmet Çavuş`un kenti Biga`mızda da programlarımıza devam ediyoruz" dedi.
"Milli mücadelemizin en önemli kentlerinden"
Ak Partili Turan, Biga`da Av. İlknur Gürşen`in hukuk bürosu açılışına katıldı. İşyeri açılışında açıklama yapan Turan, "TBMM`nin tatile girmesiyle yaz dönemi boyuna şehrimizin her noktasında hemşehrilerimizle bir araya gelmek için yoğun bir mesai harcadık. Geçtiğimiz hafta, örnek bir etkinlik olan motosiklet festivalindeydik, bugün yine kıymetli bir meslektaşımızın iş yeri açılışı ve ardından da ilçemizin 100`üncü Yıl Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında düzenlenen güreş müsabakaları için buradayız, ay sonunda da 16`ncısı gerçekleşecek olan Tarım Fuarı için yine ilçemizde olacağız. Bu bağlamda şehrimizin her köşesinin sahip olduğu gibi bizler için ayrı bir değere sahip olan milli mücadelemizin en önemli kentlerinden, Mehmet Çavuş`un kenti Biga`mızda da programlarımıza devam ediyoruz" dedi.
"Halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz"
Milletvekili Turan kültürel etkinliklerin önemine değinerek, "Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte, bakanlığımızın öncülüğünde organizasyonu yapılan ve Türkiye`ye örnek bir proje olan Troya Kültür Yolu Festivali`nin açılışını yaptık. 10 günlük bir süre zarfında Çanakkale`mizde 40 ayrı noktada 1000`den fazla sanatçının katılımıyla 100`den fazla etkinlik yapılacak. İlk günün akşamında Anadolu Hamidiye Tabyalarında gerçekleşen konserde 25 bini aşkın hemşehrimizle beraberdik, Biga`mızda da 3 ayrı noktada etkinliklerin gerçekleşeceği bu festivali ayrıca kıymetli buluyoruz" şeklinde konuştu. Turan sözlerine şu şekilde devam etti, "Ankara`daki programlarımızın ardından Cuma günü yeniden şehrimizde olacağız. Bayramiç`te gerçekleşecek olan küçükbaş hayvancılık panayırının ardından Gelibolu`muzda doğalgaz temel atma törenimizi gerçekleştireceğiz. Zaman zaman yaşanılan ekonomik sıkıntıların farkındayız ancak bunlar bizim çalışmalarımızı gerçekleştirmemize engel değil. Çarklar dönmeye devam ediyor, bizler de vaatlerimizi yerine getirmek için durmadan çalışıyoruz. Gümüşçay ve Karabiga beldelerimizdeki doğalgaz çalışmaları başta olmak üzere Biga`mız için de hemen her konuda belediyelerimize destek olmaya, halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz" ifadelerine yer verdi. Grup Başkanvekili Bülent Turan, konuşmasının sonunda hukukçuluk mesleğinin toplumdaki adaleti tesis etme anlamında çok kıymetli olduğunun ve tıpkı sağlık çalışanları gibi ayrıca bir yere sahip olduğunun altını çizerek iş yeri açılışı yapılan Av. İlknur Gürşen`e hayırlı olsun temennisinde bulundu.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER