"Erkek'in sözleri kopuk siyaset anlayışını gösteriyor"

07.11.2017         

AKP Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, CHP Milletvekili Muharrem Erkek?in basına yansıyan "Kepez, Çanakkale'ye bağlı mahalle olsun?" sözleri ile ilgili açıklamada bulundu. Altınok, Erkek?in açıklamalarına yönelik olarak açıklamasında; "CHP'nin bir kez daha halkın gerçek gündeminden kopuk siyaset anlayışını ortaya koymuştur" dedi.

 AKP Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, CHPĞ Milletvekili Muharrem Erkek’in Kepez’in Belediye olması ile ilgili; Kepez, Çanakkale’ye bağlı mahalle olsun” sözlerine eleştiride bulundu.  Altınok açıklamasında; “CHP Milletvekili Muharrem Erkek’in basına yansıyan ‘Kepez, Çanakkale’ye bağlı mahalle olsun’ sözleri, CHP’nin bir kez daha halkın gerçek gündeminden kopuk siyaset anlayışını ortaya koymuştur. Her şeye karşı olan, aşırı kıskançlık taşıyan, halkı tanımayan, bürokratik oligarşiyi savunan, gelişmeye kapalı, millet lehine yapılacak her işi engellemeyi alışkanlık edinen CHP’nin gerçek yüzü bu defa Kepez de ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar milletin hayrına olacak her şeye karşı çıkan CHP bu kez Kepez’in İlçe statüsü kazanmasına karşı çıkıyor. CHP Milletvekili Muharrem Erkek’in Kepez’le ilgili talihsiz sözlerini esefle kınıyorum” dedi. 

 
“Kendi partisi ile çelişen bir siyaset anlayışı olur mu?”
Erkek’in beyanı ile CHP’nin kendi içerisinde çeliştiğini belirten Altınok; “CHP ne dediğini bilemez hale gelmiştir. CHP’nin Kepezli Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan çıkıp ‘Ak Parti Grup Başkanvekili Sayın Bülent Turan’a Ankara’da omuz vermesi için Kepez’in İlçe olmasına evet, varım’ derken, CHP’nin Milletvekili Muharrem Erkek ‘Hayır’ diyor. Kendi partilisiyle dahi çelişen bir siyaset anlayışı olur mu? Kendi içinde fikri çizgi kırıklığı bulunan bir siyasi partiden Kepez’e hayır gelir mi? CHP Milletvekili Muharrem Erkek, Kepez’in İlçe olması halinde CHP kaybeder mi demek istiyor? CHP Milletvekili Muharrem Erkek 7 Haziran -1 Kasım seçimlerinden beri bugüne kadar Çanakkale’nin hayrını olacak hangi işe, hangi projeye TBMM’de destek vermiştir? Kepez’in alt yapısı yenilensin diye Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan, İller Bankasından alınacak kredinin yüzde 50’sini hibe olarak Kepez’e aktarılmasını sağlarken hiçbir kıskançlık duymamış, bir Kepez, Çanakkale sevdalısı olarak elinden gayreti göstermiş ve hibe krediyi Kepez’e sağlamışken CHP’li Muharrem Erkek bugüne kadar acaba ne yapmıştır? Huzurevi’nin Kepez’e kazandırılmasında, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin Kepez’e yapılması ve ÇOMÜ Tıp Fakültesi, Ağız Diş Sağlığı Hastanesi gibi yatırımlarla bölgenin Sağlık Merkezi haline dönüşen Kepez’e CHP Milletvekili Muharrem Erkek ve mahalle desteği ile savunduğu CHP’li Çanakkale Belediyesi ne yapmıştır? Bugüne kadar Kepez’de ceketlerini asacak bir çivi çakmışlar mıdır?” dedi. 

Çanakkale Belediyesi’ne eleştiri
Aynı zamanda Çanakkale Belediyesi’ne de eleştirilerde bulunan Altınok; “Ak Parti Kepez’e hastane kazandırdı. Kıskançlığından olsa gerek Çanakkale’den hastaneye gelecek vatandaşların toplu ulaşım ihtiyacını dahi karşılamayan CHP’nin yerel yönetim anlayışı mı Kepez’in çöpünü toplayacak? Çanakkale Belediyesi mücavir alanı içinde bulunan Güzelyalı, Dardanos’u CHP zihniyeti yıllardır fosseptik çukurları içinde oturtmuyor mu? Güzelyalı ve Dardanos’un çöpünü bile toplama acizliği içinde olan CHP’li Çanakkale Belediyesi Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez’in hangi ihtiyacını karşılayabilir? CHP Milletvekili Muharrem Erkek, Kepez üzerinden, kendisini milletvekili ön seçiminde birinci sıraya oturtan CHP’li Çanakkale Belediye başkanına diyet ödemek için mi ‘Kepez’i Çanakkale’nin mahallesi’ yapmak istiyor? CHP Milletvekili Muharrem Erkek, talihsiz açıklamayla arı kovanına çomak sokmuştur. Kepez’in İlçe olarak yemesi gereken balını engellemiştir. Bu durumu irdeleme adına Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan ile yaptığımız istişareler sonucu “ittifak yok demek ki. Biz de İlçe olmayı riske atan bu tarz açıklamalar yüzünden süreci askıya alalım” gibi bir sonuç çıktı ortaya. Kepez’in başına konan İlçe olma talihi, doğan fırsat, CHP Milletvekili Muharrem Erkek ’in o talihsiz ve diyet ödemeye yönelik, seçim kaybetme korkusuyla söylediği sözleri nedeniyle askıya alınma riskiyle karşı karşıya kalınmıştır. Engel çıkaran ve Kepez’in Belde olarak kalmasında tek sorumlunun CHP Milletvekili Muharrem Erkek olduğunu tüm Kepezli hemşerilerimle paylaşıyor, CHP’yi ve Milletvekili Muharrem Erkek hakkında takdiri kamuoyuna bırakıyorum” dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER