"Galibiyetle başlamak güzel"

10.10.2017         

Ezinespor'un başarılı çalıştırıcısı Fadıl Kurt 1-0 kazandıkları Kepezspor maçını değerlendirdi. Kepezspor'un dirençli bir takım olduğunu ifade eden Fadıl Kurt "Aldığımız 3 puan kulübümüzün tüm unsurlarına moral oldu. Zirve mücadelesi vereceğiz" dedi...

 Bu sezon Ezinespor’da üçüncü sezonunu yaşayacak olan bir dönemlerin Süper Lig futbolcusu, şimdilerin Ezinespor Antrenörü Fadıl Kurt takımının Kepezspor’la oynadığı ilk lig maçını değerlendirdi. Kurt hoca şunları kaydetti. 

“2017-2018 sezonunu Kepezspor ile oynadığımız maç ile açtık. Öncelikle yeni sezon tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Fair-Play sınırları içerisinde, sakatlıklardan uzak, kazasız belasız bir lig olmasını diliyorum. Ezinespor olarak hedefimiz, şampiyonluk yarışı içinde olup, sezon sonunda şampiyon olmaktır. Ancak, bu yıl şampiyonluk hedefinde olan bir çok takım var. Bu da şampiyonluk mücadelesinin zor ve çetin geçeceğini gösteriyor. Her ne kadar transfer dönemini iyi değerlendire-mediysek de son dönemde aldığımız futbolcular ile kadromuzu güçlendirdik. Diğer takımlar ile, şampiyonluk yarışında başabaş mücadele edebilecek bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Her takım gibi biz de sezona galibiyet ile başlamak için Kepezspor maçına çıktık. Her iki takım açısından da zor bir maç oldu.. Çünkü, sezonun ilk maçları her zaman zorlu olmuştur ve sürpriz sonuçlar çıkmıştır. Kepezspor maçı da bizim için zorlu geçti diyebilirim. Kepezspor oldukça dirençli bir takım. Bu ligde çok can yakacak gibi görünüyorlar. Murat hoca ve ekibini kutlamak gerek. Kendi ölçeklerinde genç ve  mücadeleci bir takım yaratmışlar. Mücadelesi bol, gol pozisyonu az olan bir maç oldu. Takım olarak maç boyunca kontrollü bir oyunu tercih ettik. .İlk yarının ilk 15 dakikasında ve ikinci devrede rakibimize oranla daha baskılı bir oyun sergiledik.  Kazandığımız için mutluyuz. Lige galibiyetle başlamak her şeyden daha önemliydi. Futbolcularımı kutluyorum. İlk kez Ezinespor taraftarının önüne çıkan bir çok oyuncumuz vardı. Bu durum futbolcularımız üzerinde bir stres oluştursa da, biz onların iyi birer oyuncu olduklarını biliyoruz. Bundan sonraki haftalarda çok daha iyi olacaklardır. Takımımıza destek olmak için maça gelen Belediye Başkanımız Haluk Babaoğlu ve taraftarlarımıza teşekkür ederim. Ezinespor camiası olarak her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Uzun lig maratonunda en büyük destekçimiz vefakar Ezine taraftarı olacaktır.”
Yusuf Sonkurt
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER