"Gökhan'ın yurtseverliğini hiç kimse sorgulayamaz"

10.03.2020         

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP 12 ilçe başkanının desteği ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın meclis konuşması sonrası hedef gösterilmesi ile ilgili açıklama yaptı. İl Başkanı Ural; "Biz, CHP İl örgütü olarak 12 ilçe başkanımız ve tüm bileşenlerimiz ile birlikte belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan'ın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna bildiriyoruz" dedi.

 Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Belediye Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada İdlip’te şehit olan 37 askeri gündeme getirmiş, operasyonun hatalı ve yanlış olduğu yorumunda bulunan Başkan Gökhan, operasyonla ilgili eleştirilerde bulunmuştu. Gökhan’ın konuşması sonrası bazı medya gurupları Gökhan’ı hedef tahtasına koymuştu. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ilçe başkanları ile gerçekleştirdiği toplantı öncesi konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile birlikte 12 CHP İlçe Başkanı da katıldı. Açıklamada görsel basın ve sosyal medya üzerinden de provokasyonlar yaratılarak Başkan Gökhan’ın hiç hak etmediği bir saldırı ile karşı karşıya kaldığı belirtildi. Açıklamasında Başkan Gökhan’ın yurtseverliğinin hiç kimsenin sorgulayamayacağını belirten İl Başkanı Ural, “Çanakkale halkı, Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bu topraklarda, sizin bilindik yöntem ve kumpaslarınıza pirim vermez ve yapılan yeni linç girişiminizde halk nezdinde karşılık bulmayacaktır…” dedi. 

 
“Yine algı operasyonunu devreye soktular”
İl Başkanı Ural ilçe başkanlarının da katılım göstererek destek verdiği açıklamada; “Çanakkale belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan hakkında, hem de 18 Mart Deniz Zaferini kutlamaya ve Şehitlerimizi anmaya sayılı günler kala, AKP Grup Başkan Vekili ve ilimiz Milletvekili Sayın Bülent Turan, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Sayın Mustafa Varak’ın görsel basın aracılığı ile başlattıkları linç kampanyası nedeni ile İl Başkanlığımızca bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. Siyasilerin başlattıkları linç ve kumpas kampanyalarının yanında görsel basın ve sosyal medya üzerinden de provokasyonlar yaratılarak Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan hiç hak etmediği bir saldırı ile karşı karşıya kalmıştır.  Belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan 5 Mart 2020 tarihinde Çanakkale Belediye Meclisinde, hepimizin yüreğini yakan İdlib’te şehit olan 37 askerimizle ilgili yapmış olduğu konuşmada; Yaşanan tüm olumsuzlukların temelinde, AKP’nin uygulamış olduğu yanlış Suriye politikasının olduğunun altını çizmiştir. Güney sınır komşumuz Suriye’nin yangın yerine dönmesinde, ateşe benzin dökenler, milyonlarca insanın gözyaşından sorumlu olanlar, “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” anlayışıyla, en iyi yaptıkları işi, yine algı operasyonunu devreye soktular” dedi.
  
“Başkan Gökhan’a yapılan ilk saldırı değil”
Başkan Gökhan’a yapılan saldırının ilk olmadığını belirtilen Ural; “15 günde Şam’da Emevi Camisinde Cuma Namazı kılma hayali kuranları, emperyalizmin devreye soktuğu Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanlığına soyunanları, etnisite ve mezhep ayrımcılığı üzerinden yürütülen vekalet savaşlarının tarafı olanları, kanın, gözyaşının, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların ve yabancı ülke topraklarında bombalar altında savunmasızca yaşamını yitiren vatan evlatlarının sorumlularını aramak yerine, Sayın Ülgür Gökhan’a saldırmaları en hafif ifadeyle vicdansızlıktır. Sayın Ülgür Gökhan’a yapılan bu saldırı bir ilk değildir. Daha öncede sözleri çarpıtılarak linç edilmeye çalışıldı. 18 Mart törenlerinde konuşturulmayan Belediye Başkanımıza, Çanakkale halkı 31 Mart seçimlerinde yüzde 60’ın üzerinde bir oy oranı ile destek vererek gerekli cevabı vermiştir” dedi. 
 
“Ülkenin öncelikli sorunları var”
Ülkenin daha öncelikli sorunları olduğunu ifade eden Ural; “Sayın Ülgür Gökhan’a, konuşmasını çarpıtarak saldırmaya çalışanlar; Rusya da yapılan görüşmelerde çekilen fotoğrafları incelemelerini ve dış politikada ne durumda olduğumuzu anlamaya çalışmalarını. Soçi ve Astana süreçlerinde (Suriye nin toprak bütünlüğü konusunda ) aynı konuda biri biriyle çelişen açıklamaları yapanları görmelerini.  Küresel cinayet uçurumu endeksi listesinde 153 ülke arasında Türkiye’nin 130. Sırada olduğunu görmelerini. Ülkemizde her gün artan intihar ve kadın cinayetlerinin nedenlerini araştırmalarını. Gazetecilere yargı kanalı ile gözdağı verilerek susturulmaya çalışıldığını görmeye ve anlamaya çalışmalarını öneriyoruz” dedi.
 
“Küresel planların bedellerini genç insanlar ödüyor”
Küresel planların bedellerini genç insanların ödediğini belirten Ural; “İnsanların  Emperyalizme karşı tarihimizin en büyük direnişlerinden birinin sergilendiği, Cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı ve şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda Belediye Başkanı olarak görev yapmak Sayın Ülgür Gökhan ve partimiz için büyük bir onurdur. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta barış dünyada barış” ilkesi ile denge/fren sistemiyle yönetilen dış politikayı ve diplomasiyi rafa kaldıran AKP iktidarı, ülkemizi ve ordumuzu emperyal güçlerin bölgesel hamlelerinin bir aracı haline getirmiş, komşu ülke toprakları ve sınırlarımız radikal dinci ve ayrılıkçı terör örgütlerinin merkezi haline gelmiştir. Bu küresel planların sonuçlarını gencecik fidanlarımız canlarıyla ödemektedir. Bu vicdan azabı ve utançla elleriyle yüzlerini kapatması gerekenler, Belediye Başkanımıza saldırarak kendi ayıplarını gizlemeye çalışmaktadırlar” dedi. 
 
“Ülgür Gökhan’ın yurtseverliğini hiç kimse sorgulayamaz”
12 ilçe başkanı ve tüm bileşenleri ile Başkan Gökhan’ın yanında olduklarını belirten Ural; “AKP’nin yandaş medyası ve sosyal medya tetikçileri çok iyi bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk partililerin ve Sayın Ülgür Gökhan’ın yurtseverliğini hiç kimse sorgulayamaz. Çanakkale halkı, Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bu topraklarda, sizin bilindik yöntem ve kumpaslarınıza pirim vermez ve yapılan yeni linç girişiminizde halk nezdinde karşılık bulmayacaktır. Biz, CHP İl örgütü olarak 12 ilçe başkanımız ve tüm bileşenlerimiz ile birlikte belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna ve basınımıza saygılarımızla bildiriyoruz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER