"Hak kazanan girişimcilere 50 bin TL hibe"

13.04.2018         

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) ve KOSGEB Çanakkale İl Müdürlüğü iş birliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılacak. Eğitimler sonunda sertifika hakkı kazanan girişimcilerin 50 bin TL hibe ve 100 bin TL sıfır faizli 'Sabit Yatırım Desteğinden' faydalanabilecekleri belirtildi.

 ÇTB, KOSGEB Çanakkale İl Müdürlüğü iş birliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılacak. Eğitimle ilgili yapılan açıklamada; “Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla Borsamız ve KOSGEB Çanakkale İl Müdürlüğümüz iş birliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledik” denildi. Eğitime katılıp sertifika almaya hak kazanan girişimciler işlerini kurmaları sonrası KOSGEB’den 50 bin TL hibe ve 100 bin TL sıfır faizli Sabit Yatırım Desteğinden faydalanabilecekler. 

ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile ilgili; “Bugün ülkemizde istihdamın ve girişimciliğin önemi gittikçe artıyor, bu anlamda devletimiz girişimcilerimize ve iş dünyamıza yepyeni imkânlar ve fırsatlar sunuyor. Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler de girişimcilerimizin sayısını artırmak ve istihdama katkı sağlamak için birçok eğitim çalışması düzenledik ve düzenlemeye devam ediyoruz. Üretimi esas alarak çalışan, ülkemizi daha iyi noktalara taşıma arzusunda olan girişimcilerimiz ile Türkiye’miz ve Çanakkale’miz daha iyi noktalara gelecektir. Çanakkale Ticaret Borsası olarak her zaman girişimcilerimizin yanındayız” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER