"Her karara saygılı olup demokrasiden vazgeçmeyeceğiz"

08.02.2018         

İlçe ve köy ziyaretlerine devam eden TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, CHP 3-4 Şubat tarihlerinde düzenlenen CHP 36'ncı Olağan Kurultayı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Öz; "Delegelerimizin vermiş oldukları karara saygılı olmak CHP'li olmanın gereğidir" dedi.

 CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, yürüttüğü ilçe ve köy ziyaretleri sırasında CHP 36’ncı Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi. Mücadelenin meşru zeminlerde yapılması gerektiğini belirten Öz, bunun yerinin de Kongreler ve Kurultaylar olduğunu belirtti. Öz, ayrıca ‘partiden ayrılmayı, gitmeyi, oy atmayacağım’ demeyi hiçbir CHP’linin aklına bile getirmemesi gerektiğini ifade etti. CHP Kurultaylar sürecinde Genel Başkanlık yarışında herkesin gönlünden geçeni tercih ederek ve taraf olduğunun altını çizen Öz; Demokrasinin olağan süreci budur. Partimizin 36’ncı Kurultayında halkımızın, tabanımızın sesine kayıtsız kalmayarak taraf oldum ve mücadelemi bu yönde sürdürdüm. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren demokrasinin teminatı partimizde meşru demokrasi mücadelesi hep olmuştur, yine olacaktır. Yine parti tabanımızdan aynı düşüncede olmayanlar elbette olacaktır. Demokrasinin gereği de budur. Hatırlatmak isterim ki, Mücadele meşru zeminlerde yapılır. Bunun yeri de Kongreler ve Kurultaylardır. Bundan sonra da halkımızın, sokağın ve tabanın isteği ve sesi doğrultusunda hareket edilecektir. Bu doğrultuda meşru zeminlerde mücadelemiz yine sürecektir. Yine halkım, tabanım ne diyorsa o yönde taraf olmaya devam edeceğim. Benim inancım budur” dedi.  

“Gidenler unutulur, mücadele edenler unutulmaz”

Kurultay sonrası değişim olmamasından dolayı tabanın endişelerini dile getirdiğini belirten Öz; “Bu yüzdendir ki, partililerimize seslenmek isterim, Kurultayımız bitmiştir ve delegelerimiz bir tercih yapmıştır. Vermiş oldukları karara saygılı olmak CHP’li olmanın gereğidir. Doğru ya da yanlış karar verdiklerini toplum eleştirecektir ya da destekleyecektir. Delegemizde zamanla vermiş olduğu kararı mütalaa edecektir. Doğru karar verdim veya yanlış karar verdim diyecektir. Her kararına yine saygılı olacağız. Demokrasiden asla vazgeçemeyiz. Dolayısıyla, gün bugünün koşullarında, Partimizin şanlı bayrağı altında ödünsüz ve karşılıksız İktidarın politikalarına karşı her zaman olduğu gibi partimize sahip çıkarak mücadeleye devam etmektir. CHP’li olmanın sorumluluğu bunu gerektirir. ‘Partiden ayrılmayı, gitmeyi, oy atmayacağım’ demeyi hiçbir CHP’linin bırakın söylemeyi aklına bile getirmemesi gerekir. Unutmayınız ki, mücadeleden kaçılmaz. ‘Gidenler unutulur, mücadele edenler unutulmaz’. Dolayısıyla artık önümüze bakma zamanıdır. Olağanüstü ya da Olağan süreçlerde, tercih zamanı geldiğinde Halkın, sokağın ve tabanımızın sesi ve isteği doğrultusunda adalet, hukuk, demokrasi bilinciyle ama meşru zeminlerde yine mücadele edilecektir” dedi.        (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    945
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    885