"İcazet" tartışması...

15.10.2022          Değerli okurlarım;

 

Yine enteresan hadiselerle başlayan bir ülke gündemini sizlerle paylaşmak istedim. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD seyahatine gitti ve yer yerinden oynadı. Ortaya atılan söylemde icazeti Amerika’dan alacağına dair bir gündem yaratılmaya çalışılıyor. Aklıma ilk gelen “Kişi kendinden bilir işi” atasözü oldu.

 

20 yıl evvel hiçbir vasfı olmayan Erdoğan da ABD’ye gitmişti, üstelik siyasi yasağı varken yapılmıştı bu seyahat. Oval ofiste George Bush ile aralarında bir konuşma gerçekleşti. Peki ben şunu sormak isterim; sizler de mi icazet aldınız? ABD’ye Ortadoğu’yu altın tepside sunacağınızı mı vaat ettiniz? Sizler buralara seyahat edip ülke yöneticileri ile görüşürken bir başkasının ABD’ye gidip görüşmeler yapmasından neden endişeleniyorsunuz?

 

ABD’nin Ortadoğu’yu nasıl kana bulandığını hepimiz biliyoruz. Ülkemizin durumu ortada, bizi daha fazla utandırmayın. Ülkemize en büyük zararı sizler veriyorsunuz. Elinden şekeri alınmış çocuklar gibi sızlanmayı bırakın. Yıllardır solculara Rusya’nın güdümündeler, komünizm gelecek, din elden gidecek diye fetvalar veriyordunuz. Şimdi Rusya ile derin ilişkiler içerisindesiniz. Ne oldu şimdi bu atılan naralara? Tek tek sözlerinizi yediniz. Yemeğe de devam ediyorsunuz.

 

Daha önceleri ABD ve Avrupa Müslüman’dı da Rusya mı Hıristiyan’dı? Demek ki sizlerin abartmalarıyla şişirilmiş gündemlerden ibaretmiş bunca yaşananlar. Bu ülke kimsenin tapulu malı değildir bu böyle biline.

 

Devlet unutmaz, hesabını veremeyeceğiniz sözler ve davranışlarda bulunmayın. Ülkenin içinde bulunduğu durum gerçekten oldukça zor.

 

 


1995

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER