"İktidarımızda hak ettikleri haklarına kavuşacaklar"

24.11.2022         

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Öğretmenlerimiz bu kutsal mesleklerini icra ederken hiçbir fedakarlıktan kaçınmazken, iktidarın yanlış politikaları sonucu büyük sıkıntılar yaşamaktalar" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde açıklamada bulundu. Erkek öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekerek, "Ekonominin içinde bulunduğu durumda kuşkusuz öğretmenlerimizin korunması gerekiyor. Ancak maalesef olumlu anlamda hiçbir adım atılmamaktadır. `Atanamayan öğretmen` kavramının varlığı bile başlı başına iktidarın işini iyi yapmadığını göstermektedir." ifadelerine yer verdi.
 
"Öğretmenler, iktidarın yanlış politikaları sonucu sıkıntı yaşıyorlar"
Milletvekili Erkek öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaprak, "Bir insanı eğitmek, bir bireyin öğrenimini gerçekleştirmek, onların kendisine, ailesine, halkına ve ülkesine yararlı bireyler olmasını sağlamak başlı başına öğretmenliği kutsal hale getirmektedir. Öğretmenlerimiz bu kutsal mesleklerini icra ederken hiçbir fedakarlıktan kaçınmazken, iktidarın yanlış politikaları sonucu büyük sıkıntılar yaşamaktalar. Ekonominin içinde bulunduğu durumda kuşkusuz öğretmenlerimizin korunması gerekiyor. Ancak maalesef olumlu anlamda hiçbir adım atılmamaktadır. `Atanamayan öğretmen` kavramının varlığı bile başlı başına iktidarın işini iyi yapmadığını göstermektedir. Taşımalı eğitimden, atamaya, özlük haklarından tayine bunca soruna rağmen öğretmenlerimiz `evlatlarına` sımsıkı sarılmakta ve kutsal mesleklerini icra etmektedirler" diye belirtti.
 
"Bu düzen böyle gitmeyecek"
Öğretmenlerin sorunlarını çözmek için mücadele edeceklerini kaydeden Erkek, "Elbette umutsuzluk yok. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve öğretmenlerimiz bizlere en zor sorunlarla başa çıkmayı öğrettiler. Bu düzen böyle gitmeyecek, ilk seçimden sonra iktidara geldiğimizde öğretmenlerimiz hak ettikleri haklarına kavuşacaklar. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk`ün dediği gibi, `Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.` Bu bilinçle öğretmenlerimizin taleplerine kulak veren bir meslek yasası çıkaracağız. Öğretmenlerimiz bizler için nasıl fedakarca çalışıyorlarsa bizler de onların sorunlarını çözmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bu duygularla öncelikle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk`ü saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun" dedi.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Promosyon sorunu çözülüyor
23.11.2022    761