"Kumar iddiası asılsızdır"

04.05.2020         

Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım'ın "Kumar oynarken yakalandığı" iddiaları üzerine Gelecek Partisi'nden açıklama yapıldı. Yıldırım'ı "çay içip sohbet etmek" için davet ettiğini ifade eden Süleyman Sırrı Yaman isimli kişi, Gelecek Partisi aracılığıyla imzalı el yazısı ile açıklamada bulundu. Açıklamada Yaman, "Hüseyin Yıldırım'ın kumar oynadığı iddiası tamamen gerçek dışı ve asılsızdır" dedi.

 Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamada, İl Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın “kumar oynarken yakalandığı” iddialarına ilişkin, Yıldırım’ı o gece davet eden kişinin ifadelerine yer verildi. Gelecek Partisi açıklamasında “İl Başkanımız Hüseyin Yıldırım’ın arkadaşı ve mükellefi olan, basına yansıyan olayın yaşandığı gece kendisini davet eden Süleyman Sırrı Yaman’ın kendi el yazısı ile beyanıdır. Kamuoyunun Bilgisine Saygı İle Sunulur...” denildi. 

 
“İddialar tamamen gerçek dışı”
Süleyman Sırrı Yaman isimli kişi söz konusu açıklamasında “02 mayıs 2020 tarihinde basına yansıyan haberlerle ilgili açıklamayı yapmayı uygun buldum. Olayda ismi geçen muhasebeci mali müşavir Hüseyin Yıldırım defterlerimi tutan muhasebecim ve iş yerimde kapı komşumdur. Kendisi çan esnafının da sevilen sayılan isimlerinden biridir. Söz konusu gün ve saatte arkadaşlarımla sahur saatini beklediğimiz sırada Hüseyin Yıldırımı da çay içmeye sohbet etmeye davet ettik. Basına yansıyanların aksine hem komşum hem muhasebecim olan Hüseyin Yıldırım`ın kumar oynadığı iddiası tamamen gerçek dışı ve asılsızdır. Kendisinin tanınan bilinen bir kişi ve siyasetçi olması sebebiyle bu haberlerin muhtemelen kasıtlı olarak basında yer almıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarım” denildi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3163
Korona her yerde
28.11.2020    2115
Kayıp hayvanları drone buldu
25.11.2020    1120