"Kuracak bir hayalim bile kalmadı"

15.01.2021         

Gelibolu'da, bunalıma giren Abdullah Kiriş isimli 28 yaşındaki genç adam tüm ikna çabalarına rağmen elindeki silahla kalbine ateş etti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Gece olunca yastığa kafamı koyunca, kuracak bir hayalim bile kalmadı" cümleleri yürekleri yakarken, genç adamın sabıkalı olduğu için iş bulamadığını, kimsenin kendisine suçunu dahi sormadığını belirtmesi, gencin intihar girişimindeki ekonomik boyutu gözler önüne serdi.

Gelibolu`da bunalıma giren Abdullah Kiriş isimli 28 yaşındaki genç adam ilçe meydanında intihar girişiminde bulundu. Öğle saatlerinde elindeki tabancayı vücuduna dayayan genç, polisin uzun ikna çabalarına rağmen elindeki tabanca ile kalbine ateş etti. Ağır yaralanan Kiriş, olay yerinde bekleyen ambulans ile Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi`ne kaldırdı. İlk müdahalenin ardından ise Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi`ne sevk edildi. Merminin, Kiriş`in sol akciğerini parçaladığı tespit edilirken, gencin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. 
"Bir şeyler elde etmek için sahtekar, şerefsiz olmak gerekiyor"
Genç adamın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım intihar sürecini gözler önüne serdi. Hayattan beklentisinin kalmadığı ve 28 yıl boyunca hiçbir hayalinin gerçekleşmediğini belirten genç adam paylaşımında; "Hiçbir işim de yolunda gitmiyor zaten. Gece olunca yastığa kafamı koyunca kuracak bir hayalim bile kalmadı. 28 yıldır kurduğum hayallerim gerçekleşmediği gibi bundan sonrası için de ümidim yok. Bir işim bile yok. Sabıkalı olduğum için nereye başvursam hep pislik gözüyle bakıldı. Oysa ki suçun ne diye bile sormadılar. Birçok şeyden yoruldum bu hayatta. Bir şeyler elde etmek için sahtekar, şerefsiz olmak gerekiyor. Ben beceremedim özür dilerim. Sahte ilişkiler sahte dostluklar menfaat dünyası işte. Hakkınızı helal edin. Çok sıkıldım, hepinizi çok seviyorum..." ifadelerini kullandı.
(Eren Aşnaz)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER