"Önce sağlık"

28.07.2020         

Çanakkale TÜFAD Şube Başkanı Pro Lisanslı Teknik Direktör Mustafa Meteertem Futbol Okulları'nın sağlıklı bir ortamda eğitim yapması gerekliliği üzerinde durdu.

 Çanakkale Futbol Antrenörleri Derneği Şube Başkanı Mustafa Meteertem, meslektaşlarına ve Futbol Okulları görevlilerine atfen Pandemi süreci ile ilgili açıklamalar ve uyarılarda bulundu. Meteertem şunları söyledi.

“TÜFAD Çanakkale Şubesi olarak salgın hastalıkla ilgili olarak önlemlerimizi aldık. Bilindiği gibi, Pandemi pek çok travmaların doğmasına neden oldu. Meslektaşlarımızın bu stresli dönemde sarf ettikleri çabalara minnettarım. Futbol’un altyapılarıyla ilgili gerekli düşünme düzenlerimizi aktardık. Futbol Altyapı çalışmalarımızın yeniden başlaması nedeniyle haftada 2 – 3 gün, soyunma odaları kapatılarak, dezenfekte edilmesi gerekiyor. Çocuklarımız aileleri tarafından sahalara getiriliyorlar.. Burada en önemli olan husus, antrenman metodunun belli kurallar çerçevesinde yapılmasıdır. Oyunsal formatlardan kaçınılarak, her yaş grubunda oyuncunun alması gereken Atletik Performansı zaman kaybetmeden devam ettirmektir. Teknik ve kombine çalışmalar yapılmalıdır. Pandemi döneminde sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma minnettarım., hepsine  tekrar teşekkür ediyorum”

(Yusuf Sonkurt)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER