"Peşin alınan kömürlere zamlı fiyatlar talep ediliyor"

17.11.2021         

Artan döviz kuru ile birlikte temel tüketim ürünleri de fahiş fiyatlara ulaştı. Kış aylarına girilmesi ile birlikte doğalgaza zamlar gelmeye devam ederken, ne yazık ki doğalgaz olmayan yerlerde ise kömür fiyatları doğalgazı aratıyor. Gelibolulu vatandaşlar, peşin ödemelerine rağmen kömürlerin yarısının geldiğini, kalanının ise yeni zamlı fiyattan getirilmek istendiğini belirttiler.

Ülkede yaşanan ekonomik kriz ve döviz kurlarındaki fahiş artış, temel tüketim mallarını da arttırmaya devam ediyor. Sebze meyve, akaryakıt, elektrik... gibi temel kalemlerde zamlar durmak bilmezken, kış aylarının gelmesi ile birlikte doğalgaza yapılan zamlarda cep yakıyor. Doğalgaz olmayan yerlerde ise yine kömür ücretleri ise ne yazık ki doğalgazı aratır durumda. Doğalgaz olmayan ilçelerden Gelibolu`da ise vatandaşlar sosyal medya hesaplarından isyan ettiler. Kömür fiyatlarının uçtuğunu, yakacak kömür dahi bulamadıklarını belirten vatandaşlar, peşin alımlarda ise kömürlerin kalanının ne yazık ki kendilerine teslim edilmediğini paylaştılar. Bazı vatandaşlar 5 ton aldıkları kömürün yalnız 2 tonunun kendilerine teslim edildiğini, kalanı içinse tedarikçilerin zam fiyatlarını talep ettiklerini, aksi takdirde kendilerine kömür veremeyeceklerini söylediklerini belirttiler. 
 
Geçtiğimiz aylarda Gelibolu`ya doğalgaz istiyoruz talebi ile çalışma başlatılmış. Çalışmalar sonucunda Gelibolu Belediyesi ve AKSA Çanakkale Doğalgaz A.Ş. arasında `şebeke inşaatı alanlarının izni ve sorumluluklarını belirleyen protokol` imzalanmıştı. İmzaları atılan protokolde; "Bu protokol aynı zamanda şebeke döşeme çalışması için imza tarihinde itibaren 3 (Uç) yıl Kazı izni ve Ruhsatı olarak geçerlidir..." ifadeleri yer almıştı. Vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından şu ana kadar herhangi bir çalışma başlatılmamasını eleştirerek, biran önce protokol çerçevesinde çalışmaların başlatılmasını talep ettiler.
(Eren Aşnaz)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER