"Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek" ödülleri sahiplerini buldu..

10.04.2018         

Öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak amacıyla 'Bağımlılık' konulu 'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' yetenek yarışması düzenlendi. Yarışma sonunda birinci öğrencilere düzenlenen törenle hediyeleri verildi.

 ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliği ile yürütülen ‘Bağımlılık’ konulu ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışması düzenlendi.  Yarışma sonunda birinci olan öğrencilere ‘Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda’, yarışmada başarı belgelerinin ve ödüllerinin verildiği bir tören düzenlendi. Törene, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Özkan, Şube Müdürü Işıl Korkmaz, okul kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende, edebi eserler kategorisinde birinci olan eserler, eser sahibi öğrenciler tarafından okundu.

 
“Birincilere ödülleri verildi”
Görsel Kategoride, Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Gizem Kurucan, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Esra Seçen, Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Asya Gülizar Yosma okul türlerine göre birinci oldular. Edebi Kategoride, ‘Dur Diyeceğim Sana’ adlı şiiriyle Özlem Kayalı İlkokulu öğrencisi Esila Bülbül, ‘Zehirli Kapkaç’ adlı eseriyle Ömer Mart Ortaokulu öğrencisi Berfu Kayra Karaman, ‘Hipnoz Etkisi Bağımlılık’ adlı eseriyle Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Seda Nur Demir okul türlerine göre birinci oldular. Yarışmada dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Şube Müdürü Işıl Korkmaz tarafından verildi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER