"Talihsiz bir maç yaşadık"

14.11.2017         

Çanakkalespor karşısında pozisyon yokken gol yediklerini ve eksik kalıp, penaltı kaçırdıklarını söyleyen Ezinespor Antrenörü Fadıl Kurt açık konuştu. Futbolcularının özverisinden memnun kaldığını ifade eden tecrübeli hoca Kurt "Koşullar ne olursa olsun Ezinespor'un her müsabakayı kazanacak gücü var. Bunu da göstereceğiz" diyerek iddialı açıklamalarda bulundu.

 

 

Geçen hafta sonu     18 Mart Stadı, Sentetik sahasında  hedefli Çanakkalespor’la karşılaşan Ezinespor’da Antrenör Fadıl Kurt 1-1 tamamlanan müsabakayla ilgili görüşlerini belirtti. Deneyimli hoca şöyle konuştu; 

“Zor deplasmandan   1 puan alabildik. Çanakkalespor, Süper Amatör Lig’in en iyi takımlarından  biri. Kadrosunda daha önce Dardanelspor forması giymiş bir çok oyuncuyu bulunduruyor.  Bu maç, zirve yarışında haftanın en önemli maçıydı. Bizim için her açıdan zor bir müsabaka oldu. Karşılaşma içinde takım olarak büyük talihsizlikler yaşadık. Hiç pozisyon yokken golü yiyip, maçın hemen başlarında yenik duruma düştük. Ardından kazandığımız penaltı vuruşunu gole çeviremedik. İkinci yarının hemen başında 10 kişi kalıp, uzunca bir süre eksik mücadele ettik. Bu şartlarda alınmış 1 puanı kazanç olarak görüyorum. Maçın ilk yarısında ve ikinci devrenin başında eksik kaldığımız bölüme kadar rakibimize oranla daha iyi bir futbol oynadığımızı düşünüyorum. Rakibimiz geriden uzun toplarla ve kenardan kazanılan serbest vuruşlar ile etkili olmaya çalıştı. İlk yarıda kalemizde önemli bir tehlike yaşamadık. Ancak 10 kişi kaldıktan sonra rakibimizin bir baskısı oluştu. Bu baskıya takım olarak iyi direnç koyduğumuzu söyleyebilirim. Çünkü, Çanakkalespor etkili oyuncuları fazla olan bir takım. İki pozisyonda ise şans yanımızdaydı. Top direklerden döndü gol olmadı. Maçın son bölümlerinde eksik olmamıza rağmen önemli fırsatlar yakaladık. Fakat değerlendire-medik. Neticede maç berabere bitti. Her iki taraf ta maçı kazanabilirdi. Takım olarak kazanmayı çok istedik ancak, bu olumsuzluklar içinde daha fazlası olmadı. Her iki takım futbolcularını da yürekten kutluyorum. Maçı galip bitirmek için saha içinde müthiş bir mücadele verdiler.  Varlarını - yoklarını ortaya koydular. Zaman zaman tansiyon yükseldi. Buna karşın, maç sonunda her iki taraf  ta centilmence davrandı.  Zaten sporun güzelliği de burada başlıyor. Bitiş düdüğü ile birlikte her şey sahada kalmalı. Takım olarak Şampiyon olmak istiyorsak, bu zorlu maçlardan da galibiyet ile ayrılmak durumdayız. Altı hafta sonunda Biga takımları avantajlı konuma geçti. Aranın açılmasına fırsat vermemeliyiz. Daha iyisini yapabilecek gücümüz var ve yapacağız da. Beklentilerimizin altında kalan futbolcularımıza da gereken uyarılar yapılacak. Son olarak taraftarımıza teşekkür etmek isterim. Her zaman olduğu gibi, bizi yalnız bırakmadılar ve büyük destek verdiler.” 
Yusuf Sonkurt
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER