"Türkiye iktidarımızda rahat nefes alacak"

16.03.2023         

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeliği, Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan İsmet Güneşhan, milletvekili aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Güneşhan, "Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz. Çanakkalemiz ve Türkiyemiz iktidarımızda rahat bir nefes alacaktır" dedi.

CHP Genel Merkezi`nde İsmet Güneşhan`ın aday adaylığı başvurusuna, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan, CHP`nin etkili isimlerinden Remzi Yiğit, Baro önceki dönem Başkanı Bülent Şarlan, önceki dönem Belediye Meclis Üyesi Can Ergun ve partililer katıldı. Aday adaylığı başvurusu ile ilgili açıklama yapan CHP`li Güneşhan, Çanakkale`yi daha iyi bir noktaya getirmek için çok çalışacaklarını ifade ederek, "Hem ekonomik hem siyasi derin bir kriz içindeyiz. Bu kriz Türkiye`nin her yerinde olduğu gibi şehrimiz Çanakkale`de de çok ağır bir şekilde hissediliyor. Saray iktidarının bu krizi çözme kabiliyeti kalmamıştır. Bu krizi biz yani Millet İttifakı çözecektir" dedi.
 
"Saray iktidarının bu krizi çözme kabiliyeti kalmamıştır"
Millet İttifakı olarak Türkiye`yi içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik krizden çıkartacaklarını belirten CHP milletvekili aday adayı Güneşhan, "Partimizin ilgili organlarına aday adaylığı başvuruşumuzu gerçekleştirdik. Çanakkale ve partimiz bu zamana kadar bizlere hep destek verdi. Şimdi sıra destek vermesi gerekenler bizleriz. Türkiye zor günlerden geçiyor. Hem ekonomik hem siyasi derin bir kriz içindeyiz. Bu kriz Türkiye`nin her yerinde olduğu gibi şehrimiz Çanakkale`de de çok ağır bir şekilde hissediliyor. Saray iktidarının bu krizi çözme kabiliyeti kalmamıştır. Bu krizi biz yani Millet İttifakı çözecektir. Türkiye Cumhuriyeti`nin ikinci yüzyılında cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırarak, ülkemizi içinde bulunduğu karanlık günlerden aydınlığa taşıyacağız. Hiç şüphemiz yok ki Millet İttifakı`nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz. Çanakkalemiz ve Türkiye`miz iktidarımızda rahat bir nefes alacaktır" ifadelerine yer verdi.
(Nevin Yüksel)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER