"Yeni hükümet konağı yapılacak"

03.02.2023         

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Merkez'de 15 il müdürlüğünün bir arada bulunacağı bir hükümet konağı yapılacağını kamuoyuyla paylaştı. Turan, "Çanakkale'nin değerli insanları, hemşehrilerimiz mahalle mahalle gezip il müdürlükleri aramayacak. Merkezde bahçesiyle, parkıyla ve birimleriyle harika bir tesise kavuşacak" dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte TBMM`nde Biga muhtar eşlerini ağırladı. Programa Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Ak Parti Biga Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Biga Teşkilatı da katıldı. Bigalı hemşerileri ile birlikte Ak Parti Grubunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ı dinleyen Bigalı misafirler, daha sonra Ak Parti Grup Salonu`nda ağırlandı. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Turan, Bakan Soylu`nun Çanakkale`ye özel ilgi gösterdiğini ifade ederek, desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti. Turan, "Sayın Bakanımızın talimatıyla tam Merkezde, karayollarının kullandığı eski hastanenin yanında, içerisinde yeşil alanın olduğu, ormanı da bozmadan şehrin içerisinde hem bir şehir bahçesi hem de 15`den fazla il müdürlüğünün içinde çalışmalarını yürüteceği örnek bir hükümet binasına başlıyoruz" dedi.
"Örnek bir hükümet binasına başlıyoruz"
Turan, Bakan Soylu`nun son olarak yeni bir Çanakkale Hükümet Konağı yapılmasını imzaladığını hatırlatarak, "Çanakkale Merkez`de bir anket yapsak ve `halkın ana sorunlarından biri nedir?` desek, çok dağınık olan il müdürlükleri derler. Hemşehrimizin bir işi var; ama 5 müdürlüğe gitmesi için, nüfus bir yerde, çevre bir yerde, tarım öbür yerde canı çıkıyordu tabiri caizse. Şimdi Sayın Bakanımızın talimatıyla tam Merkezde, karayollarının kullandığı eski hastanenin yanında, içerisinde yeşil alanın olduğu, ormanı da bozmadan şehrin içerisinde hem bir şehir bahçesi hem de 15`den fazla il müdürlüğünün içinde çalışmalarını yürüteceği örnek bir hükümet binasına başlıyoruz. Çanakkale`nin değerli insanları, hemşehrilerimiz mahalle mahalle gezip il müdürlükleri aramayacak. Merkezde bahçesiyle, parkıyla ve birimleriyle harika bir tesise kavuşacak. Çanakkalemize ve hemşerilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyor; emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" sözlerine yer verdi.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER