150 lira için

19.06.2019         

Bayramiç'e bağlı Yassıbağ Köyü'nün Üveyik Deresi mevkiinde, Orman İşletme Müdürlüğü'nün ağaç seyreltme çalışmaları sırasında kesilen tomrukları traktör ile çekmeye çalışan Ahmet Güngör, kontrolünü kaybederek, devrilen traktörün altında yaşamını yitirdi.

 

Bayramiç’te meydana gelen olayda bir çocuk babası 44 yaşındaki Ahmet Güngör yaşamını yitirdi. İlçede ve Çanakkale’de üzüntü yaratan olayda, tomrukları çektiği sırada traktörün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Ahmet Güngör, dün Yassıbağ Köyü’nde defnedildi. Yassıbağ Köyü sınırlarında bulunan Üveyik Deresi mevkiinde Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan seyreltme çalışmalarının ardından kesilen tomrukları 17 YA 611 plakalı traktörüyle dere yatağından yola çıkaran Güngör, tomrukları bıraktıktan sonra geri döndüğü esnada traktörün tekerleğinin toprak yığınına çıkması ürerine direksiyon hakimiyetini yitirdi. Kontrolünü kaybederek, devrilen traktörün altında kalan Güngör, olay yerinde can verirken, dün ailesinin ve sevenlerinin göz yaşları ile son yolculuğuna uğurlandı. 

 
 
Elmalığına ilaç parası çıkarıyordu!
Dün gerçekleşen cenaze töreninin ardından köylülerle yaptığımız görüşmede, Güngör’ün yaşadığı hazin son, ülkemizdeki tarım sektörünün ve kırsal alanda yaşayan yurttaşların içinde bulunduğu ekonomik şartların geldiği noktayı gözler önüne serdi. Orman İşletme Müdürlüğü’nün ağaç seyreltme çalışmalarının bölge insanı için bir geçim kaynağı olduğu vurgulanırken, günlük ortalama 100-150 liraya tekabül eden, metre fiyatı üzerinden ücretlerle çok sayıda vatandaşın çalışmalara katıldığı ifade edildi. Traktörünün devrilmesi sonucu yaşamını yitiren Ahmet Güngör’ün de, hem Orman İşletme Müdürlüğü işlerinde, hem de köydeki bağ bahçe işlerinde çalışacak hayatını kazandığı öğrenildi. Güngör’ün kendine ait bir elmalığı olduğu, Orman İşletmeden alacağı ücret ile de hem elmalığının ilaç parasını hem de ev harçlığını çıkardığı öğrenildi. İthalata dayanan tarım politikaları ile üretemez, ürettiğinden kazanamaz hale gelen kırsal kesimdeki yurttaşlar, tarımsal üretimlerini bu tür günübirlik işlerle desteklemeye çalışıyor. Zaten defin işlemlerinin ardından görüştüğümüz köylüler de “Ekmek parası işte” diyerek de durumun önemini vurguladılar… 
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Salgın tehdidi geçmedi
28.05.2020    2732
Turizmciler çözüm arıyor
27.05.2020    1297