2021'e sessiz giriş...

03.01.2021         

Çanakkale, tüm Türkiye'de olduğu gibi 2021 yılına evinde girdi. 2020 yıl geride kalırken, koronavirüs sebebi ile sessiz şekilde girilen 2021 dileklerinin başında ise tabiki "sağlık" geldi... Vali İlhami Aktaş, 2021 yılında çalışanları gezip yeni yıllarını kutlarken, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve ilçe ve belde belediye başkanları da çalışanların ve vatandaşların yeni yıllarını kutladılar.

Tüm Türkiye`de olduğu gibi Çanakkale de 2021 yılına koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan yasak nedeni ile evlerinde girdi. Koronavirüs salgını başta olmak üzere, savaş, afet... gibi felaketlerin son bulması temenni edilen yeni yıldan sağlık ve mutluluk dileklerinde bulunuldu. Birçok vatandaş yeni yıla evlerinde merhaba derken, emniyet, itfaiye, sağlık personelleri başta olmak üzere çalışanlar ise yeni yılı görevlerinin başında karşıladı. Vali İlhami Aktaş çalışanları gezerek yeni yıllarını kutladı. Belediye Başkanı Ülgü Gökhan da belediye çalışanlarını ziyaret edip yeni yıllarını kutlarken, yine ilçe ve belde belediye başkanları çalışanların ve vatandaşların yeni yıllarını kutladılar. 
Vali Aktaş görev başındaki çalışanları ziyaret etti
Vali İlhami Aktaş, yılbaşında Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinin acil servislerini ziyaret etti. Hastanelerin acil ünitesinde tedavi gören hastalarla görüşüp sohbet eden Vali İlhami Aktaş, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Özverili çalışmalarda bulunan hastane personellerinin de yeni yılını kutlayan Vali İlhami Aktaş, personele görevlerinde başarılar diledi. Ardından yılbaşı münasebetiyle 112 Acil Çağrı Merkezi ve GAMER`i ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, çalışanların yeni yılını kutladı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali İlhami Aktaş, çalışanlarla bir süre görüşerek sohbet etti. Vali İlhami Aktaş, çalışanlara görevlerinde başarılar diledi. Sonrasında Anafartalar Polis Merkezi Amirliği ve Kepez Polis Merkezi Amirliğini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, polis merkezlerinde görevli polis memurlarıyla bir araya gelerek polislerin "Yeni Yılını" kutladı. Görevli polis memurlarıyla bir süre sohbet eden Vali İlhami Aktaş, ardından Opel Polis Uygulama Noktası, Tekzen Polis Uygulama Noktası ve GESTAŞ feribot iskelesinde görev yapan polis memurlarının da yeni yıllarını kutladı. Görevli Polis memurlarıyla bir süre görüşerek yapılan uygulamalarla ilgili bilgi alan Vali İlhami Aktaş, polis memurlarına görevlerinde başarılar diledi. Vali İlhami Aktaş, Dardanos ve Güzelyalı Jandarma Uygulama Noktalarını ziyaret etti. Görevli jandarma personellerinin "Yeni Yılını" kutlayarak yapılan uygulamalarla ilgili jandarma personellerinden bilgi alan Vali İlhami Aktaş, jandarma personellerine görevlerinde başarılar diledi. Yılbaşı ziyaretleri kapsamında Vali İlhami Aktaş, Çanakkale İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. Çanakkale İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya gelerek görüşen Vali İlhami Aktaş, çalışanların "Yeni Yılını" kutladı. İtfaiye çalışanlarıyla bir süre sohbet eden Vali İlhami Aktaş, personele çalışmalarında başarılar diledi.
Başkan Gökhan, çalışanların yeni yılını kutladı
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geleneksel hale gelen yeni yıl ziyareti kapsamında Belediye çalışanları ile bir araya geldi. Özellikle pandemi süreci ile geçen bir senede çalışmalarından dolayı personele teşekkürlerini ileten Başkan Gökhan, yeni yılı kutlayarak başta sağlık olmak üzere iyi bir yıl geçirilmesi temennisinde bulundu.
Çan belediyesinden vatandaşlara kahve 
Çan Belediyesi açıklamasında, "Bir kahvenin kırk yıl hatırı var... Yeni yılda içeceğiniz bir fincan kahvede bizim de tuzumuz olsun. Ekran karşısında keyifli seyirler... Mutlu yıllar; umutlu yarınlar..." denildi 
Arslan`dan personele ziyaret
2020 yılının son mesai gününde Belediye Başkanı Birol Arslan, mesai arkadaşlarını ziyaret ederek, sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu.
(Eren Aşnaz) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER