2023'te ne olacak sizce?

06.12.2021          Değerli Okurlarım;

Türkiye Cumhuriyeti 98. yılını geride bırakmak üzere.

Mustafa Kemal Atatürk öyle bir temel atmış ki; 18 Temmuz 2012 yılından beridir sırasıyla Atabeyler, Ergenekon, Balyoz gibi terör örgütleri üretildi ve yıllarca hapislerde çürüyen, işkencelerde ölen, şerefleri ile oynanan bir sürü asker, polis, hakim, savcı ve akademisyenler fişlenip süründüler.

MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş bile rahmete gitmeden önce, ‘Ankara ajan kaynıyor’ demişti. Bunu da eşi Seval Türkeş daha 3 gün önce canlı yayında söylemişti ve şunu söylemek isterim ki bizim ülkemizde önceden bir kaç terör örgütü vardı; PKK, DHKPC, DEVSOL, TİKKO gibi… Bir de Hizbullah çıktı. İBDA-C bir kaç eyleme rağmen bir türlü terör örgütü listesine giremedi, fakat 18 Temmuz 2012’den itibaren Atabeyler, Balyoz, Ergenekon gibi isimlerle örgütler üretildi. O dönem iktidarın ana damarlarına sızan FETÖ terör örgütüydü. Vatana yıllarını vermiş kolluk ve yargı mensuplarını fişleyip aileleri ile beraber sefil edildiler, dağıldılar. Ülkenin asil evlatları, 15 Temmuz gecesi yapılan onca haksızlığa rağmen silahlarına sarılıp, mücadele vermiş, bizzat çatışmalara katılmışlar. Son terör örgütü de diğer saydığım, üretilen terör örgütlerinin planlayıcısı, isim babaları, ülkemizin bugünkü krizlerinin dahi müsebbibi olan FETÖ terör örgütüdür. Ülkemizde paralel devlet kurarken, iktidarın başındaki o dönem başbakan ve o dönemin bakanları, milletvekilleri, belediye başkanları neredeydi? O kadar asker, polis, hakim, savcı FETÖ terör örgütünden tutuklanır iken meclisin içinde hiç mi FETÖ’cü vekil ya da bakan yoktu. Tebrik ederim yani. Bu kadar FETÖ’cü her yere sızmış iken vekillik ve bakanlıklara nasıl sızamamışlar? Bu kadar basit mi beyler bu işler? Bir de bu senaryoların kimin tarafından verildiği belli olmayan diziler var. Sürekli algı operasyonları yapıp duruyorlar. Her devlete kök söktürüyoruz ve  ajanlarına acayip operasyonlar falan… Bizim devletimiz bu kadar başarılı ise neden ajanlar cirit atıyorlar ülkemizde? Şimdi de Katar üzerinden girmeye başladılar devletin kılcal damarlarına. Bu millet uyandı artık.

Uyandı da fakat içimi kemiren bir şey var. 2023’de ne olacak? Osmanlı padişahı Abdülhamit Han’a, hanedanların kurduğu kumpas ve saf dışı bırakılmasının intikamı mı alınacak? Türkiye Cumhuriyeti’ni fes edip Osmanlı İmparatorluğu’nu kurup, 52 ülkeyle yola devam mı edecek Türkiye? Yoksa hanedanların oyununu bozan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nden hanedanlar mı intikam alma peşinde? Görünen şu an laiklik ve cumhuriyet tehlikede gibi. Bu yüzden bir an evvel hangi oyun kurulmuş ise devletimize, bunu bozup daha güçlü bir devlet olma zamanıdır. Bu kadar ihanetlere, darbelere, yolsuzluklara rağmen hala devletimiz ayakta ve hala kurtulma şansımız var. Bu mason localarına gidip gelen siyasetçiler, bürokratlar, polis, asker ve yargı mensupları derhal ayıklanmalı. Borsa kökten kapatılıp, masonların kökü kazılmalı. Askerimizin kodları ile Abdülhamit Han zamanında oynanmaya başlandı kurmay hikayeleri ile. Düz albaylar, kurmay yüzbaşılarının emrine verildi. Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, subay ve astsubay  ayrımını çözmeye çalıştı fakat başına gelmeyen kalmadı. Ağalar, beyler iyi düşünün. Bir saniyenin bile artık değeri var. Ona göre hareket planınızı yapın. Başka Türkiye yok. Burada yaşamaya devam edelim. Kimseye bırakmayalım bu cennet vatanımızı. Türk’ü ile Kürt’ü, Laz’ı, Zaza’sı, Çerkez’i, Arnavut’u, Boşnak’ı, osu busu… Hepimiz tek yürek, tek vücut olmalıyız. Kolpa ile değil, yürek ile onun bunun bekası için değil, devletin bekası için, Misak-ı Milli sınırları için birleşin. Bu vatan isimsiz kahramanlarla kazanıldı. Ne yediği belirsiz mason uşakları ile kazanılmadı. Mesela Tarsus Mersin’in ilçesidir. Bir bakın Robert Koleji ne zaman açılmış Tarsus’ta? Allah’ın selamı üzerinize olsun…


1873

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER