2023 seçimine doğru...

30.01.2023         Değerli okurlarım; Ülkemiz için seçim startı verildi. 
 
Bu süreç hayal ettiğimiz kadar masum olmayacak. Planlar yapılmaya şimdiden başlandı. Adeta seçime hazırlanıyor gibi değil de sanki gösterime girecek bir film edasıyla senaryolar hazırlanıyor. 
 
Bu 65 yaş üstü siyasetçilerin, siyaset arenasından artık çekilmesinin zamanı geldi. Sadece ülkemizden değil dünyanın da başından gitmelerinin zamanı geldi. ABD`nin lideri bugün 80 yaşında. Bu adama dünyayı yönettiriyorlar. Ankesörlü telefonla akıllı telefon bir olur mu çağa ayak uyduramıyorlar.
 
Ülkemiz yine faili meçhul cinayetler ve suikastlarla anılmaya devam ediyor. Bu olayların bir geçmişi, bir tarihi var. Size bunlarla alakalı başlangıcı biraz anlatmaya çalışayım. 
 
2. Dünya savaşında önce Alman Nazileri için çalışan, ardından Aralık 1959`dan itibaren Amerika`nın CIA`sının gözbebeği olan, Ankara`da geçirdiği 12 yılda Türkiye`de sıkı ilişkiler edinmiş bu adam Amerika`nın Türk casusu Ruzi Nazar`dır. Türkiye`de darbelere adı karışan Özbek asıllı bu Amerikan casusu 30 Nisan`da vefat etti. Hayatı türlü badireler ve akıl almaz maceralarla geçmiş bu ajan Türkiye`de birçok olayın perde arkasında kaldı. 
 
İlerleyen zamanlarda adını sıklıkla duyacağımız bu casus eski MİT mensubu Enver Altaylı`nın güzellemeleriyle kaleme alınmış biyografisinde "CIA`nın Türk Casusu"nda bazı ipuçları vermektedir. Enver Altaylı da eski MİT ajanıdır. 
 
Okyanus ötesinin operasyonlarının 1959`da başlayarak 1960 darbesinin ve Adnan Menderes`in idamına ve ardından Deniz Gezmiş`lerin idam sehpasına giden kumpaslara dek tüm bu tezgahın altından yine o Amerikan casusu çıkmıştır. 
 
Bu ülkenin, bu uykudan ne zaman uyanacağını merakla bekliyoruz. 
 
Bülent Arınç ne anlatmaya çalışıyor? Çıkmış Sinan Ateş için "hakkında bildiklerim var, konuşursam başım belaya girer" diyor, ne demek istiyor? Bu adam öyle ilginç işlere imza attı ki bu adam yüzünden ülkenin mahremi olan kozmik odaya girildi.

15785

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER