3X3 sokak basketbolu sona erdi!

09.09.2021         

81 ilde "10 bin pota" projesi kapsamında, Çanakkale'de 4 ilçede, 10 sahada, 71 takım mücadele etti. Sporseverler, basketbola doydu...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu`nun önderliğinde başlatılan ve basketbolun yaygınlaştırılması amacıyla, `Yer gösterin pota yapalım` anlayışıyla 10 bin potanın hızlı bir şekilde Türkiye genelinde yaygınlaştırılması sağlandı. "10 Bin Pota" projesinin ardından Çanakkale`de de proje kapsamında yapılan sahalarda Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği iş birliği ile 3X3 Turnuvaları tamamlandı. 4 İlçe merkezinde 10 sahada 71 takımın müracaat etmesiyle oynanan müsabakalara sporseverler yoğun ilgi gösterdi.
Basketbol İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu, "İlçelerden Biga Eceabat Gelibolu da katılım gösterdi. Sporcu ve ailelerin bu tip organizasyonları özledikleri her hallerinden belli idi. Üç gün boyunca okulların açık alanlarında devam eden 3x3 sokak basketbolu, 6 Eylül tarihinde Çağlar Kaynak semt sahasında oynanan 17 maçla Final müsabakaları yapıldı. Tüm kategorilerde katılımın çok yüksek olması Çanakkale`nin Basketbola olan sevgisini göstermiş oldu" dedi.
(Yusuf Sonkurt) 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER