ABD, Avrupa ve Türkiye, Rusya ve Çin'e dersini vermeli artık?

22.02.2022          Değerli Okurlarım; Bir kaç gün önce söylemiştim “Rusya kudurmuş” diye.

Birçok kişi benim söylediklerime ‘olmaz’ dedi. Ben ısrarla ‘olacak’ dedim. Bu savaş kaçınılmazdı. Dünyanın en büyük toprak ve coğrafyasına,  en fazla doğal gaz ve petrol rezervi olmasına rağmen gözünü Ortadoğu’ya dikti.

Rusya’nın amacı Avrupa’yı iyice kendilerine muhtaç duruma sokmaktır. Putin kendini çok zeki sanıyor bence. Avrupa, özelikle İngilizler, Putin’i oyuna getirdi. Bugün derin düşüncelere daldım. Amerika Birleşik Devleti’nin kuruluşu bile tesadüf değil. O kanıya vardım. Nereden mi çıkarıyorum? Rusya ve Çin, toprak ve nüfus bakımından Avrupa, özelikle İngilizler çok büyük tehlikedeydi. Geçmiş tarihten gelen bu tehdidi görmüş olmalı ki 4 Temmuz 1776 yılında büyük topraklar üzerinde, büyük bir devlet kurdular. Adını da ABD dediler ve Avrupalılar üzerinden göçmen ama cesur, gangster ruhlu kişiler cezaevlerinden boşaltılarak ABD kuruldu. Farkında iseniz Kızıldereli Katliamı ile başlayıp, dünyanın süper gücü olana kadar da durmadılar. Ta ki dünyanın jandarması olana kadar. ABD’den nefret edebilirsiniz, katil diye bilirsiniz. İnanın ki Çin veya Rusya dünyada jandarmalık yapar ise hiçbir insan evinde rahat uyuyamaz. Bütün dünya köle olur.

Bana kalırsa dünyayı ya Türkiye yönetsin ya da zaten ABD yönetsin. Aksini düşünmek bile istemiyorum. İsrail her ne kadar Filistin üzerinde sürekli zulüm yapan bir devlet olsa bile dünyayı 3. olarak yönetmesinden yanayım. En azından bir din bakış açıları var. Çin’in ve Rusya’nın komünizmi savunan, acıma hissi olmayan ülkeler olduklarını söyleyebilirim. Kıtlık veya açlık olursa dünyada, özelikle Çin’in böcek, köpek ve çok aç kalsalar acımadan insan bile yiyebileceklerinden hiç kuşkunuz olmasın. 

Putin aslında Rusya’ya çok büyük atılımlar yaptı fakat nedense bu iktidar zehirlenmesi Putin’e de bulaşmış, kurtulamıyor bir türlü. Dünya tarihine geçmek, yani historiye adını altın harflerle yazmak istiyor ama bence yanlış bir hamle. Mayına bastı Bay Putin. Arkasına da Çin’i almış, dünyaya çökeceklerini sanıyorlar. Bence Çin bu kafa ile gider ise etrafı sarılmış, kaderlerine terk edilecekler. Farkında değiller ya da bilerek nüfusu düşürmek için böyle bir büyük savaşa ihtiyacı var. Ruslar o kadar çok toprak ve her türlü madeni olmasına rağmen Suriye ve Libya’ ya asker yollayarak üs kurdular.

ABD ve Avrupa, Rusya’ya dokunmadı. Ses çıkarmadı ki Ortadoğu’da harcamayı bolca yaptırdılar ve zeki Putin bunu yedi. Sefalet zamanı Rusya’ya ya geldiğinin farkında değil. Bence dünyanın sınırları yeniden çizilecek.

Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok iş düşecek. Bence tarih tekerrürden ibarettir tezini iyice okumalıyız. Bizim kimsenin yanında olmamıza gerek yok. Bize mi sordu Rusya? Dibimizde Suriye, Libya ve Ukrayna bize mi sordu? George Soros ile yaklaşık 15 yıldır ABD ve Avrupa’nın gazına gelerek 55 milyonluk ülkeyi savaşın eşiğine getirdiler. Sıkıysa Suriye ve Libya’dan çekilmesin Rusya. Bu arada Çin de, İran da çok büyük üsler elde etti. Önce İran’a yatırımla geldi. İran, Çin üzerinden ambargoyu da delmiş oldu. Petrolü çıkartıp Çin’e satıyor, aynı zamanda çok sayıda askerini de konuşlandırmış oluyor İran topraklarına.

Ortadoğu şuan parselleniyor süper güçler tarafından çünkü küresel ısınma, birçok ülke sular altında kalacak. Aslında dünyanın petrole ihtiyacı da kalmayacak. Çok yakında su en ön planda olacak.

Şimdi Mezopotamya ve Ortadoğu dünyanın gözde toprakları olacak ve küresel güç devletleri bunu teknik olarak yıllardır biliyor. Ben de Kosova’nın bağımsızlığını tanıyorum. Hatta Paris’in bağımsızlığını tanıyorum. Var mı böyle bir kafa? Ben yaptım oldu diyemezsiniz. Beyler hayırdır! Uzaya mı kaçacaksınız? Bir de bu Beşar Esad müptezeli var…

Çıkmış, “Bu Rusya’nın bağımsızlık ilan ettiği Ukrayna şehirlerini tanıyoruz.” diyor. Yalaka! Sen önce kendi topraklarını kurtar. Şimdi Avrupa, Beşar Esad’ın fişini çeker bence ve Rusya’yı 10 devlet haline getirmek gerekiyor bir daha sağa sola zıplamasın diye. Umarım bu son olur ve Avrupa Birliği dünyaya meydan okumak istiyorsa gelir Türkiye ile masaya oturur. Bu cani küresel güçlü devletlere haddini bildirir. Din politikasını rafa kaldırır. Büyük, yeni bir ordu kurar ve Avrupa, Anadolu ortak ordusunu kurar. Rahatına bakar…


1725

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER