ADD Başkanı yeniden Akyalçın

17.04.2017         

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 12`inci Olağan Seçimli Genel Kurulu geçtiğimiz Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri`nde gerçekleştirildi. Geçmiş dönemki ADD Başkanı Necmi Akyalçın 7 aday arasından yeniden ADD Çanakkale Şubesi Başkanı seçildi.

 Atatürkçü Düşünce Derneği`nin 12`inci Olağan Seçimli Genel Kurulu Prof. Dr. Türkan Saylan Tesisleri’nde yapıldı. Genel Kurula CHP İl Başkanı Nejat Önder ve VP İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu da katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından ADD üyelerine gerçekleştirilen etkinlikler hakkında ve derneğin mali durumu hakında bilgi verildi. Ardından mevcut yönetim fesih edilerek yeni divan kurulu oluşturdu. Ardından üyeler tarafından başkan adayları belirlendi. ADD Çanakkale Şube Başkanlığı`na Necmi Akyalçın, Mehmet Emin Şevik, Orhan Gürel, Ayşegül Yıldız, Özgür Kal, Turgut Arıç ve Evren Kızoğlu isimleri aday oldu. Yapılan seçimde Necmi Akyalçın yeniden başkanlığa seçildi. Seçimden önce gazetemize konuşan ADD Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın; “Derneğimizin Çanakkale`deki kapısını açık tutuyor, bayrağımızı gönderde tutuyoruz. Tutmaya da devam edeceğiz. Diliyorum ki bu 12`inci Seçimli Genel Kurulda derneğimiz açısından başarılı olur, hayırlara vesile olur" dedi. 

 
"Gelibolu Yarımadası Uluslararası Barış Parkı olacakmış"
Genel Kurul`un açılış konuşmasını yapan Necmi Akyalçın`ın Tarihi Yarımada ile ilgili söylemleri dikkat çekti. Akyalçın yaptığı konuşmada; "Tarihi Milli Parkı dünya tarihi kültürel miraslar listesine aldılar. Bir yerin dünya tarihi kültürel miraslar içerisine girmesi için on temel ölçüt var.  Tarihi Milli Park bu listeye uymamasına rağmen listeye alındı.  Hemen peşinden 330 bin bin dönümlük arazinin adı Tarihi Savaş Alanları Başkanlığı’na dönüştürüldü. Direk Cumhurbaşkanlığına bağlı olan burada bir takım işler dönüyor. Oyun şudur. Önümüzdeki yıllarda bu 330 bin dönümlük alanın adını tekrar değiştirecekler. Gelibolu Yarımadası Uluslararası Barış Parkı olacakmış.  Biz barışa karşı değiliz. Bu nasıl bir barıştır ki; karşıda yedi devlet savaşmış ve bizle beraber sekiz. Karşının yönetme tasarrufu her sene bir devlete verilecek. Yani diyorlar ki İngiltere yedi sene yönetecek, Türkiye bir sene. Biz bununla uğraşıyoruz. Bizi yalnız bırakmayın” dedi. (Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER