AKP, 17 yaşında..

15.08.2018         

AKP'nin 17'nci kuruluş yıldönümü olması nedeniyle tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı önüne çelenk sunuldu. AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız; "15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımızın üzerine ölüm mangaları gönderenler, milletin meclisini bombalayanlar bugün aynı amaçla Türk Lirasını hedef alıyorlar" dedi.

 14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan AKP, bugün 17 yaşında. AKP’nin 17’nci kuruluş yıldönümü olması nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. AKP İl Örgütünün düzenlediği törene, AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız, AKP Eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, AKP Merkez İlçe Yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yönetimi, AKP Eski yöneticileri ve partililer katıldı. AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız, tören kapsamında konuşma yaptı. İl Başkanı Yıldız, partinin kurulduğu günden itibaren çalışarak, üreterek, güçlenerek kutlu yürüyüşüne devam ettiğini söyledi. Vatandaşlara dünya standartlarında sağlık, eğitim, ulaşım ve adalet hizmeti sunulduğunu söyleyen Yıldız, dışa bağımlılığı azaltacak enerji ve teknoloji yatırımlarının da hızlandığını sözlerine ekledi. AKP’nin 2001 yılından itibaren kutlu yürüyüşüne devam ettiğini söyleyen Gültekin Yıldız; “17 yıl önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın önderliğinde ‘Hiç bir şey, eskisi gibi olmayacak’ sloganıyla hayat bulan partimiz, çalışarak, üreterek, dimdik ayakta durarak, kenetlendikçe güçlenerek kutlu yürüyüşüne devam ediyor. Halkımızın teveccühü ile 16 yıl boyunca iktidara layık görülen AK Parti irade, erdem ve cesaret ile çözülmez denen sorunları çözmüş olmanın, ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesine taşımış olmanın gururunu yaşıyor. Artık ülkemiz vatandaşlarına dünya standartlarında sağlık, eğitim, ulaşım ve adalet hizmeti sunmanın yanında, dışa bağımlılığımızı azaltacak enerji ve teknoloji yatırımlarına hızla devam ediyor. Milli piyade tüfeğini, insansız hava aracını, yerli helikopterini, milli savaş uçağını yerli otomobilini, milli uçak gemisini birer birer hayata geçiriyor” dedi. 

 
“18 Mart 1915`te nasıl başaramadıysanız yine başaramayacaksınız”
ABD’nin Terör örgütüne tırlarla silah gönderdiğini ancak Türkiye’ye parası ile vermediğini belirten Gültekin Yıldız; “Türkiye şunu iyi biliyor, terör örgütü PKK/PYD`ye tır tır silah gönderen Amerika gün geliyor terörle mücadele eden Türkiye`ye parasıyla bile o silahları vermiyor. Ülkemiz güçlendikçe, tam bağımsız Türkiye hedefimize yaklaştıkça emperyalist güçler yeni tuzaklarla, yeni engellerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Dün Gezi Parkında bir kaç ağacı bahane edip halkı ve marjinal grupları sokağa dökenler, dün 17/25 Aralık yargı kumpasıyla hükümeti düşürmek isteyenler, dün güney doğuda hendekleri kazdırıp bu ülkede iç savaş çıkarmaya çalışanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanımızın üzerine ölüm mangaları gönderenler, sivil halkı şehit edenler, milletin meclisini bombalayanlar bugün aynı amaçla Türk Lirasını hedef alıyorlar. Her türlü spekülasyon ve manipülasyon ile paramızı itibarsızlaştırmaya, ekonomimizi istikrarsızlaştırmaya çalışıyorlar. ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyen bir millete dolarla diz çöktürebileceklerini zannediyorlar. Bundan 103 yıl önce 253 bin şehidin imanla vatanını müdafaa ettiği, canını seve seve feda ettiği, Cumhuriyetimizin kurucusu Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün ‘ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ dediği topraklardan, Çanakkale`den sesleniyorum. 18 Mart 1915`te nasıl başaramadıysanız yine başaramayacaksınız” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER