AKP'de yeni aday adayları

09.11.2018         

AKP'de aday adayları başvurularını yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Çanakkale Merkez Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu yapan AKP eski İl Başkanı Erdener Can'ın ardından yeni aday adaylık açıklamaları gelmeye başladı. AKP Kepez Belde Başkanı Alper Altınok'tan Kepez Belediye Başkanlık aday adaylık başvurusunu bugün yapacak. Çanakkale İl Özel İdaresi memurluk görevinden ayrılan Selçuk Özdil, Umurbey Belediye Başkanlık aday adaylık dosyasını AKP Umurbey Belde Başkanlığına bugün teslim edecek.

 AKP Çanakkale İl Örgütü 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimler için aday adaylık başvurularını almaya 5 Kasım itibari ile başladı. İl Örgütü’nden yapılan açıklamada; “11 Kasım tarihine kadar aday olmak isteyenler aday adaylık başvurularını yapabilecekler” denildi. AKP İl Başkanlığı tarafından açıklanan Yerel Seçim Takvimi ve şartlarında adayların ‘Merkez Yoklaması’ usulü belirleneceği belirtilmişti. Yerel Seçimler için adaylık startını 5 Kasım itibari ile veren AKP’de ilk başvuru eski İl Başkanı’nda gelmişti. AKP eski İl Başkanı Erdener Can, 7 Kasım Çarşamba Günü Belediye Başkanlık aday adaylık başvurusun AKP İl Başkanlığına yaptı. Aday adaylık başvuru dosyasını AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız’a teslim eden Can, yaptığı açıklamada; “Çanakkale’yi gelin destanlar şehri yapalım. Çanakkale ruhunu sokak sokak, ilmek ilmek işleyelim. Hep beraber yapalım. Gelin Çanakkale ruhunu merkezde, tekrar yeşertelim” ifadelerini kullanmıştı. Eski İl Başkanı Can’ın ardında bir aday adaylık açıklaması dün AKP Merkez İlçe Başkanı Alper Altınok’tan geldi. AKP Kepez Belde Başkanı Altınok, Kepez Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Bugün saat 14.00’da AKP Kepez Belde Başkanlığı’nda aday adaylık açıklamasında bulunacağını belirten Altınok;  “Bugün saat 14.00 `da Ak Parti Kepez Belde Başkanlığımızda Kepez Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığımı açıklıyorum. Müsait olan dostlarımı bekliyorum” dedi.

 

 
Umurbey’in AKP aday adayı Özdil
Bir aday adaylık açıklaması da Umurbey’den geldi. Aday adaylık başvurusu için Çanakkale İle Özel İdaresi görevinden ayırılan Selçuk Özdil, Umurbey Belediye Başkanlığı aday adaylık başvuru dosyasını AKP Umurbey Belde Başkanlığına bugün teslim edecek. Özdil;  “Bu memleket için sözüm var. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu toprak, bu vatan bizim en kıymetli emanetimiz. Allah’ın izniyle bu zamana kadar hep bu düstur ve düşünce ile hareket ettim. İnşallah bundan sonra da aynı düstur ve düşünce ile hareket etmeye devam edeceğim. Vatana hizmet gönül işidir, aşktır, sevdadır. Bizler bu millete ve bu vatana gönülden sevdalıyız. Memleketim için bu kutlu yolda necip Türk Milleti’ne, Memleketime daha güzel bir şekilde hizmet etmek için, Umurbey Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adaylığımı açıklıyorum. Sizde bu kutlu yolda beni yalnız bırakmazsanız mutlu olacağım” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Yaşamı yok etmeyin"
15.07.2019    621
Bayramiç'te RES tepkisi!
15.07.2019    544