AKP'li Gençlik Kolları Başkanı 'Bankamatik memuru' çıktı!

09.06.2019         

AKP Bayramiç İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel'in, 2018 yılı Haziran ayında bu yana Bayramiç Belediyesi'nde "büro elemanı" kadrosunda "bankamatik" olarak çalıştığı tespit edildi. 31 Mart'ta AKP'den CHP'ye geçen Bayramiç Belediyesi'nde önceki döneme ait mali ve idari tabloların incelendiği, bu inceleme sırasında ortaya çıkan olayla ilgili olarak ise suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

 Özel Haber: Seçkin Sağlam


Bayramiç Belediyesi’nden suç duyurusu…

 
31 Mart seçimlerinin ardından, iktidar partisinden muhalefete geçen birçok belediyede, AKP yöneticilerinin “bankamatik çalışan” olarak belediyelerde istihdam edildiği ortaya çıkmıştı. Bunlara bir yenisi de Bayramiç’te yapılan tespit ile eklendi… AKP Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in 2018 yılı Haziran ayı itibariyle Bayramiç Belediyesi’nde “büro elemanı” olarak istihdam edildiği, ancak belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı. Bayramiç Belediyesi, yapılan tespitin hemen ardından Bayramiç Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, Doğukan Özel ve bu duruma olanak sağlayarak kamu zararı oluşmasına neden olanların tespit edilerek soruşturulmalarını istedi. 
 
Özel, 1 Nisan’da istifa etmiş!
Bayramiç Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bayramiç Belediyesi Personel LTD ŞTİ’ne kayıtlı ‘büro elemanı’ olarak görünen Doğukan Özel isminin tespit edildiği, Özel’in 1 Nisan 2019 tarihinde bizzat kendisi tarafından istifa dilekçesini vererek iş akdini sonlandırdığı öğrenildi. Bayramiç Belediyesi konuyla ilgili olarak suç duyurusunda, Doğukan Özel’in fiilen hiçbir birimde çalışmadığının tespit edildiğini ifade etti. 

Bankamatik memur vurgusu!
Yapılan suç duyurusunda; Bayramiç Belediyesi’nin herhangi bir biriminde fiilen çalışmadığı, ancak resmi olarak çalışıyor olarak göründüğü ve aynı statüde çalışan personel ile tüm özlük ve işçilik haklarına sahip olduğuna vurgu yapılarak, Bayramiç Belediyesi’nin zarara uğratıldığı ifade edildi. Sonuç olarak, haksız menfaat elde eden ve buna olanak sağlayan kişi veya kişiler hakkında, mevcut kamu zararı ve kamu vicdanı bağlamında suç duyurusunda bulunma zarureti doğduğu ifade edildi.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER