AKP, 6'ncı kongresine hazırlanıyor.. "Büyük ve güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur"

16.08.2018         

AKP, 18 Ağustos'ta 6'ncı Olağan Büyük Kongresini yapacak. AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, konuyla ilgili açıklama yaparak Ankara Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak Olağan Kongreye tüm teşkilatların katılacağını belirtti.

 2001 yılında kurulan AKP, 18 Ağustos’ta 6’ncı Olağan Büyük Kongresini yapacak. AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ankara Kapalı Spor Salonu`nda yapılacak kongre ile ilgili açıklama yaptı. Yıldız, 24 Haziran seçimleri ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin başladığını söyleyen Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu AKP’ye geri döndüğünü belirtti. Yıldız; “24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye`de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, ‘Yuvam, sevdam, aşkım’ dediği partisine geri dönmüştür” dedi. 18 Ağustos günü Ankara Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan Kurultayla birlikte bir an bile durmadan çalışmalarına devam edeceklerini belirten Yıldız; “Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarımızla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonu`nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

 
“AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır”
18 Temmuz’da yapılacak olan AKP Olağan Kongresiyle ilgili açıklama yapan AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız; “Adalet ve Kalkınma Partisi 6’ncı Olağan Büyük Kongresini, 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu`nda gerçekleştireceğiz.16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletimizin onayını, 24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye`de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, ‘Yuvam, sevdam, aşkım’ dediği partisine geri dönmüştür. 6’ncı Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye`ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır.16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır” dedi.
 
“Yapılan tüm engellemeler, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır”
Tüm parti teşkilatlarıyla birlikte Ankara Spor Salonu’nda bulanacaklarını söyleyen Yıldız; “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir.Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarımızla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonu`nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye`yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur...Kongremizin tüm AK Parti ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER