AKP NİN KAMBURLARI

29.06.2015         

Ülkemizde Cumhuriyetle başlayan 1946 ya kadar tek parti yönetimi de dâhil her seçimi küçük tefek yerel olaylar dışında büyük bir olgunluk içinde yüzünün akıyla gerçekleştirmiştir. Son 7 Haziran seçimlerini de büyük bir beceri sonucu Ülke’mizi yönetenlerden daha demokrat, daha ilerici, daha çağdaş olduğunu kanıtlamıştır.

 En büyük oyu AKP nin sırtındaki pek çok kambura rağmen AKP ye vermiştir. Ancak bu kredi AKP nin bu kamburlardan kurtulması şartıyla, Ülke’mizde en yaygın örgütüyle, yerel parti ve belediye yönetimleriyle merkez sağ parti AKP nin varlığı önem kazanmaktadır. Tüm dünya demokratik yönetim şekillenmesinde merkez sağ ve merkez sol partiler ağırlıktadır. Marjinal sol ve sağ partiler demokrasinin tuz ve biberidir. AKP nin kendisini diğer partilerden kırmızı çizgileri olmaksızın yapabilmelidir. AKP önce ve de önce hukukun üstünlüğünü adaletin vazgeçilmezliğini ve bağımsızlığını ne pahasına olursa olsun kendi kırmızı çizgisi olarak gündeme getirmeli gerçek bir adli reformu şart koşmalıdır.

AKP nin ikinci kamburu 4 eski bakanın yüce divandan kaçırılması olaydır. Bu büyük yanlışı yine kendisi T.B.M.M. diğer partilerden daha evvel davranıp getirip kendi ayıbını kendisi örtmelidir.

AKP in üçüncü ayıbı iç güvenlik yasasıdır. Vatandaşın can ve mal güvenliğinin koruyucu meleği güvenlik güçlerini vatandaşın korkulu rüyası haline getirmek ve güvenlik güçlerine ve de bizlere hiçbir şey kazandırmaz. Güven kaybına neden olur. Yine AKP diğer partileri beklenen bu yanlıştan dönmeli.

 En başta Anayasa’nın daha demokratik ve çağdaş yapıya kavuşması seçim kampanyasındaki verilen vaat ve sözler halkımızın refah ve mutluluğu için yapılacak çalışmalar hiç iş başına gelen yöneticiden iyi veya orta görevidir. Cumhurbaşkanının aşırılıkları zaman için de giderilir. Unutmamak gerekli ki evet milli irade kutsal ve üstündür ama onunda üstünde hukukun üstünlüğü unutamamalıdır. Kusursuz insan olmaz canım Peygamberimiz dahi bende bir insanım, kusursuz olan Allah’tır demek zorunda kalmıştır yaptığın kusurdan dönmek taviz değil erdemliktir.

Hoşçakalınız.


785

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun