AKP adaylarını açıklıyor

11.01.2019         

Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerde Çanakkale Merkez Belediye Başkan adayını belirleyen AKP'de ilçe ve belde belediye başkan adayları henüz netleşmedi. AKP'nin ilçe ve belde belediye başkan adaylarını 20 Ocak'ta açıklayacağı belirtildi.

 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için partilerin aday belirleme çalışmaları devam ediyor. CHP ve İyi Parti birçok ilçe ve beldede belediye başkan adaylarını belirlerken, AKP Cephesinde ise Çanakkale Merkez Belediye Başkan adayı dışında diğer ilçe ve beldeler için herhangi bir belediye başkan adayı açıklanmadı. Son olarak, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM`de AKP`nin 20 ildeki belediye başkan adayını açıklamış, açıklananlar arasında AKP önceki Dönem Milletvekili Ayhan Gider’in ismi Çanakkale Merkez Belediye Başkan adayı olarak yer almıştı.  AKP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, AKP eski İl Başkanı Erdener Can, AKP eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, AKP Belediye Meclis üyesi Ethem Hırçın, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, eski Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, AKP Çanakkale Belediye Başkanlığı için, aday adaylık başvurularını yapan isimlerdi.  Aday adaylık listesinde bulunmayan Gider’in kamuoyu araştırmalarında açık ara önde çıkan isim olarak yer almasından dolayı, AKP Genel Merkezi’nin tercihinin Gider’den yana kullandığı açıklanmıştı. Merkez İlçe Belediye Başkan adayını netleştiren AKP’de ilçe ve belde belediye başkan adaylarının kimler olacağı belirsizliğini koruyor.  

İlçe ve beldelerde AKP’nin belediye başkan adayı isimleri merak konusu olurken, isimlerin 20 Ocak’ta açıklanacağı belirtildi. Adayların kimler olacağı sorusu netlik kazanmazken, yine adayların merkez belediye başkan adayı Gider gibi kamuoyu şeklinde mi, yoksa Genel Merkez tarafından direk atam yöntemiyle mi olacağı da merak konusu. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

150 lira için
19.06.2019    741
Atilla çok mutlu
17.06.2019    585