ANAYASA OLDU TORBA YASA

16.05.2016         

Son yılların moda torba yasalar çoğunluk kellelerin el kaldırmaları ve büyük şef’in iradesi doğrultusunda çıkarılan kanunlar çağlı kanun sesinde, ne çalan ne de dinleyeni var. Torba yasalar, çuval yasaya koyup Anayasa adı altında bir koskoca Türk ulusuna yutturmayı, üniversitelerimizin anayasa profesörleri dahi sesini çıkaramaz haline gelen ülkemizin Avrupa topluluğu (AP) girmesi hayal dahi edilemez. Burhan Kuzu’dan Anayasa profesörü olmuşsa çekiverin kuyruğunu.

 

 

                Hukuk fakültelerinin birinci sınıfında teşkilatı-esasiye Ali Nail Kubalı Hoca’dan, medeni hukuk Hıfsı Veldet Velidede oğlundan, idare hukuku Sıddık Sami Onar Hoca’dan ceza hukuku, Sulhi Dönmez hocadan Roma hukuku, Alman Shevarte Hocadan öğrenilir. 1200 kişilik birinci sınıfı geçer 100 kişi ancak diploma alabilirdi. Maşallah şimdi 4 yıl inekleyen binlerce kişi hukuk diplomasına sahip olabiliyor, maşallah, inşallah, gerçek hukukçular çoğunlukta ama istisnalar kaideyi bozuyor.

                Anayasa olsa ne olur, olmasa ne olur. Uygulamada anayasa paspas ediliyorsa, Laiklik yerini İslam’a terk etmişsi anayasa da Laik Cumhuriyet yazması komikliktir. Anayasayı çiğnemenin, anayasa mahkemelerinin kararları tanımamanın hiçbir müeyyidesi yaptırımı yoksa göreve Başarken namus ve vicdanı üzerine yemine sadık kalınamıyorsa, başkanlık rejimine, partili cumhurbaşkanlığı sitemine geçilmişsi, ister 550 kelle el kaldırıp, ister millete gidilip yüzde 100 evet çıksa dahi sabun köpüğü gibi hiçbir etkisi yoktur, en büyük sigorta şirketimiz Allah korusun milletimizi, yurdumuzu.

                Hoşçakalınız.


430

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun