Ak Parti standına yapılan saldırıya 10 ay hapis

21.02.2021         

Kepez'de Ak Parti tarafında kurulan Gönül Seferberliği standına yapılan saldırıda karar çıktı. Kararda, saldırgana 10 ay hapis cezası verildi. Ak Parti Kepez Belde Başkanı Cihat Gılafçı; " Hangi partiye karşı yapılırsa yapılsın bu tür münferit olayları şiddetle kınıyor diğer siyasi partileri de bu tür olayların tekrar yaşanmaması için aynı hassasiyete sahip olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Kepez`de Ak Parti tarafından Gönül Seferberliği adı altında başlatılan üye kampanyası standına Kepez Belediyesinde çalışan bir kişi tarafından saldırı gerçekleşmiş, AK Parti Belde Başkanlığının şikayeti sonrasında saldırıyı gerçekleştirilen belediye çalışanı kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştı. Yakalanarak savcılık tarafından soruşturma başlatılan saldırgan hakkında karar çıktı. Saldırgana 10 ay hapis cezası verildi. 
 
Mahkeme tarafından saldırgana 10 hapis cezası verildiğini açıklayan AK Parti Kepez Belde Başkanı Cihat Gılafçı; "Üye kayıt standımıza Chp`li Kepez Belediyesinin bir çalışanı tarafından gerçekleştirilen saldırının görüldüğü dava saldırganın siyasi parti malına zarar vermekten 10 ay hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlanmıştır. AK Parti Kepez Belde teşkilatı olarak partimize karşı yapılan her türlü saldırının sonuna kadar takipçisi olacağız. Yasalarla belertilen çerçeveler içerisinde yapılan siyasi parti faaliyetlerinin engellenmeye çalışılması demokrasimize vurulacak bir darbedir. Hangi partiye karşı yapılırsa yapılsın bu tür münferit olayları şiddetle kınıyor diğer siyasi partileri de bu tür olayların tekrar yaşanmaması için aynı hassasiyete sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Demokrasi mücadelemiz her zaman aynı kararlılıkla devam edecektir" dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale'nin iki patronu!
25.02.2021    4995
On Numara - Yusuf Eroğlu
22.02.2021    752