Akıyor…

27.07.2015         tkoc@comu.edu.tr

Evet evet sorun çözülüyor. Sonunda çözülüyor. Bakmayın sanki daha karmaşıklaşıyor gibi geliyor ama çözülüyor.

 Bu günlerde arka arkaya kötü/çirkin/kara haberler alıyoruz. Bizim yıllardır söylediğimiz ama bir türlü anlatamadığımız bütün çirkinlikler kontrollerinden çıktı. Şimdiye kadar büyük bir ustalıkla din, iman, mezhep, ezan, vatan, millet ve bunlar gibi kullandıkları değerler ile gizledikleri kan, cinayet, talan, hırsızlık, arsızlık, ahlaksızlık, özetle biriken bütün çirkinlikler patladı. Hani vücudun bir yerinde irin (yerelde cerahat derler) biriktiğinde insanı çok rahatsız eder.

 

İrin:a. Organizmanın herhangi bir yerinde iltihaplanma sonunda ölmüş hücre artıklarından ve bozulmuş akyuvarlardan oluşan, mikroplu veya mikropsuz, genellikle sarımtırak renkte koyuca sıvı, cerahat (www.tdk.gov.tr).

 

Bilirsiniz bu irini sizin vücudunuz yapmıştır. Dışarıdan da mikroplar gelmiştir. Birde içinizdekiler eklendi mi artık bütün vücudu ele geçirme zamanıdır. Bir yerlerde uzun süre beklemişler ve gerektiğinde sizden fazla sizi düşünür/demokrat olmuşlardır. Fakat artık zamanıdır. Gerçek yüzlerini gösterme, bütün her yerde egemen olma zamanıdır.

Bu irinli yapının en dayanamadıkları şey kendileri gibi olmayan sağlıklı yapılardır. Çünkü o sağlıklı yapılar emek, üretim ve sevgilerini çiçek, gülücük, oyuncak, kitap ve bunlar gibi güzelliklere çevirerek yürürler bütün çirkinliklerin üzerine.

Ama bu irinli yapı; emekten, barıştan, düşünceden, sorgulamaktan velhasıl insanca şeylerden korkar. Ülkemizde katliam (Maraş, Çorum, Sivas, Başbağlar, Roboski, Gezi, Suruç) yapılmadık yer ve ay bırakmazlar.

Amaaaaaan.

Yeterince ve hatta yeterinden de fazla bu çirkinliklerden bahsettik.

Birikti, birikti.

Bir yerlere, bazı kafalara, anlayışlara birikti.

Çok denediler bütün hücrelere bütün toplumsal yapıya egemen olmayı.

Önemli ölçüde başarılı oldular da. Ama istedikleri ölçüde başarılı olamadılar. Çünkü temel hedefleri toplumsal barış idi. Eğer bir iç savaş çıkarmayı başarabilselerdi nasıl mutlu olacaklardı. Onu bu güzel ülkenin güzellikleri sayesinde başaramadılar. Fakat şimdilik bir Suriye savaşının provalarını yapıyor görünüyorlar.

Anadolu özel bir coğrafya, özel bir kültürdür.

Şimdiye kadar başaramadılar.

Barış, inadına barış diyenler hep oldu.

İnadına barış diyen ve çirkinliklerin üzerine oyuncak ve kitaplarla gittiler.

Barış ve emek diyenleri baş düşman ilan ettiler.

Bununla birlikte emek ve barış diyenleri susturamadılar.

Ama bu irini bünye kabul etmiyor.

Kanmış, kandırılmış gibi görünse de bu bünye;

Küfrü, Kabalığı, Ukalalığı, Terbiyesizliği, Hırsızlığı, Hak yemeyi, Yalanı, Aşağılamayı, Yalanı, Mağrurlanmayı, kan üzerinden kar etme çabasını, din üzerinden kin oluşturmayı, milliyet üzerinden halkın bu günü ve yarınını satmayı, …, …, …, kabul etmiyor.

Önce kanmış görünüyor ama sonra ya GEZİ de ya HAZİRAN da haddini bildiriyor.

 

Hele şimdi:

Bütün pislikleri/irinleri ortaya saçılmış durumda. İrinlerini kan ile örtüp vatan millet edebiyatı ile tek başlarına iktidar olma peşindeler. Ama irinleri oluk oluk her tarafa saçılıyor. Ne kadar oyun yaparlarsa yapsınlar GİDİCİLER.

Çünkü her yerden patlamış ve akan irinlerini gizleyemiyorlar/gizleyemezler.

Pislikleri/irinleri akıyor, akıyor ve akıyor.

İşin üzücü tarafı giderayak canımızı yakıyor kanımızı akıtıyorlar.

Kan akıtıyorlar ve akıttıkları kanda boğulacaklar.

 


1274

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun